استارتاپ ها چه کمکی به نظام آموزش در دنیا کرده اند؟

آموزش یکی از قسمت های مهم جوامع و زندگی افراد می باشد که تقویت و بهبود آن، پیشرفت جامعه را به دنبال دارد. از آن جایی که در این حوزه علاوه بر امکانات زیاد، مشکلاتی از قبیل هزینه های بالای آموزشی و کمبود وقت و غیره وجود دارد، افراد در صدد ایجاد راه کارهایی ویژه در جهت بهبود سیستم آموزشی بر آمده اند. این راه کارها مجموعه ای از ایده های آموزشی می باشد که به آن استارتاپ آموزش می گویند؛ این استارتاپ ها علاوه بر استفاده مفید از ظرفیت آموزشی، هم به افراد و هم به بهبود سیستم آموزشی کمک بسیار زیادی می کند.

در خصوص استارتاپ آموزش چه برنامه و ایده های جذابی وجود دارد؟

امروزه استفاده از امکانات جامعه و ارتباط موثر با دیگران همچنین استخدام و ماندگاری در محیط های کاری نیازمند مهارت و آموزش کافی می باشد. علاوه بر این، ممکن است افراد علاقه مند به فراگیری آموزش هایی باشند که در شهر و حتی کشور خود وجود ندارد. این آموزش ها و یاد گیری مهارت ها، هم وقت گیر و هم هزینه بر می باشند. از طرفی ممکن است افراد مهارتی داشته باشند و بخواهند با آموزش دادن مهارت خود کسب درآمدی نیز داشته باشند. در این هنگام استارتاپ آموزش مطرح می شود که با ایجاد راه کار های موثر باعث بهبود این مشکلات می شود. در ادامه به تعدادی از این ایده های استارتاپی می پردازیم:

  • ایجاد سایت و نرم افزاری است که دارای محیط آموزشی دو طرفه می باشد و افراد می توانند با معرفی مهارت خود، اشخاصی که نیاز به یادگیری دارند را پیدا کنند و همچنین افرادی که خواستار یادگیری آموزش خاصی می باشند با اعلام نیاز خود بتوانند آموزگار خود را پیدا کنند.
  • ایجاد فایل های آموزشی به صورت ویدیو، نرم افزار و غیره و اشتراک گذاری آن در فضای مجازی که افراد با دسترسی به سایت مخصوصی بتوانند از آن ها بهره ببرند.
  • ایجاد فضای آموزشی مخصوص برای آموزش جهانی هر نوع مهارتی که وجود دارد و تبدیل آن به زبان مخصوص هر کشور تا افراد بتوانند به راحتی از آن بهره ببرند.
  • یک ایده جالب دیگر ایجاد سیستمی می باشد که نوجوانان مستعد با معرفی مهارت های خود هم به کارفرمایانی که به دنبال این افراد هستند، دسترسی پیدا کنند و هم با وصل شدن به کالج های مخصوص، بورس تحصیلی دریافت نمایند.
  • یک ایده پرکاربرد دیگر ایجاد نرم افزار پیشرفته ای است که به کارفرمایان این امکان را می دهد تا با در اختیار قرار دادن این اپلیکیشن به کارمندان و کارگران خود به آن ها کمک کنند بدون مراجعه به مراکز آموزشی و پرداخت هزینه بتوانند با سرعت بیشتر آموزش های مورد نیاز را در راستای شغل خود فرا گیرند.

استارتاپ آموزش چه کمکی به بهبود زندگی ما می کند؟

کمبود وقت و وجود کارهای اضافی همواره یکی از مشکلات موجود در زندگی بشر بوده است. از طرفی آموزش یکی از قسمت های مهم و موثر در زندگی افراد می باشد. با به وجود آمدن ایده های استارتاپی در حوزه آموزش و استفاده از آن ها در زندگی علاوه بر صرفه جویی در وقت، هزینه های کمتری را نیز به دنبال دارد. برای مثال کارمندان و کارگران به دلیل تعهد کاری و همچنین هزینه هایی که باید برای آموزش پرداخت کنند فشار زیادی را تحمل می کنند.

با وجود ایده ها و استارتاپ های آموزش افراد می توانند در هر شرایط و با سرعت بیشتری این آموزش ها را فرا گیرند و به راحتی ارتقای شغلی داشته باشند.

موضوع دیگری که باید در حوزه آموزش به آن بپردازیم و از مسائل موجود در جامعه می باشد، وجود افراد ماهری است که از توانایی های آن ها استفاده نمی شود؛ در واقع مکانی برای شکوفایی استعداد های آن ها وجود ندارد. از این رو یکی از امکاناتی که استارتاپ آموزش به وجود آورده است ایجاد فضایی مناسب برای استفاده از مهارت های این افراد می باشد و از طرفی افرادی که نیازمند این مهارت هستند نیز دیگر نگران کمبود نیرو نمی باشند. این امر باعث می شود افراد بتوانند از طریق مهارت خود کسب در آمد کنند.

اینترنت اشیا چیست؟ چه برنامه و ایده های جذابی در این خصوص وجود دارد؟
صنعت پزشکی و سلامت
فهرست