استارتاپ ها در حوزه کودک و مادر چه کارهایی کرده اند؟

استارتاپ کودک و مادر چیست؟

استارتاپ کودک در تلاش برای اجرای ایده هایی می باشد که دغدغه نگهداری و تربیت کودکان را کاهش دهد. این طرح و ایده علاوه بر این که به خانواده ها در مدیریت کمک می نماید، اثرات مفید نیز بر زندگی کودک خواهد گذاشت.
می دانیم که کودک از بدو تولد نیاز به مراقبت و آموزش دارد و این امر فقط از طریق پدر و مادر به درستی انجام می شود. از آنجایی که در عصر امروز پدر و مادر هر دو شاغل می باشند انجام دادن این کار کمی دشوار می باشد. والدین برای جبران این کمبود از مراکز مراقبت از کودک استفاده می کنند.
متاسفانه علاوه بر این که خدماتی که از سوی این مراکز نگهداری انجام می شود، محدود می باشد هزینه های بسیار زیادی در مقابل آن دریافت می کنند. سلامتی کودکان، مراقبت از آنها هنگام مریض شدن، تغذیه کودکان، تفریح آنها و… همگی جزو چالش هایی هست که مادران و پدران با آن سرو کار دارند، در نتیجه استارتاپ کودک با فراهم آوردن ایده هایی برای حل این مشکلات به وجود آمده است.

در خصوص استارتاپ کودک و مادر چه برنامه و ایده های جذابی وجود دارد؟

از آن جایی که کودکان نیاز به امکانات تربیتی و مراقبت های ویژه برای رشد دارند و انجام دادن تمامی فعالیت های مربوط به مراقبت صحیح و تغذیه مناسب و غیره برای والدین وقت گیر می باشد، ایده هایی به وجود آمده است که به آن ها در این مهم کمک کند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
– فرض بگیرید کودکی که تازه به دنیا آمده است، نیاز به غذای مناسب و سالم در سن خودش را دارد. در نتیجه ایده ای بوجود آمده است که توسط آن علاوه بر این که والدین غذا را درب منزل می توانند تحویل بگیرند، امکان ایجاد دستور غذایی شخصی سازی شده هم وجود دارد تا متناسب با مشخصات جسمی کودک تهیه شود.
– مثال دیگر، ایده ای می باشد که شرایط را فراهم می آورد تا پرستاران و معلمان مهد کودک به جای آن که در مراکز فعالیت داشته باشند، در منزل خود این آموزش ها و مراقبت ها را انجام دهند. با استفاده از این امکان علاوه بر این که خانواده ها نسبت به این که فرزندشان را در مراکز مخصوص ثبت نام نمایند هزینه کمتری پرداخت می کنند، پرستار ها و معلمان هم در آمد بهتری خواهند داشت.
– مورد دیگر از ایده هایی که ارائه شده است، دستگاهی می باشد که به کودک وصل می شود و علائم حیاتی اش به موبایل والدین از طریق شبکه ارسال می کند. استفاده از این دستگاه باعث می شود به هنگام شب والدین از وضعیت کودک با خبر شوند؛ مثلا اگر تب داشت یا ناگهان بیدار شد سریعا مطلع شوند و به کودک خود سر بزنند.

استارتاپ کودک چه کمکی به بهبود زندگی میکند؟

با ایده هایی که در زمینه استارتاپ کودک ارایه شده است بسیاری از مشکلات خانواده ها در زمینه کمبود وقت و خستگی برطرف می شود. مثلا خانواده ها به جای آن که زمانی را برای تهیه غذای کودک صرف کنند می توانند به کارهای شخصی و اداری خود برسند و دیگر نیاز نیست والدین شب ها بیدار بمانند تا از فرزند بیمار خود مراقبت کنند.
از طرفی می توان به بهبود در زمینه آموزش کودکان نیز اشاره کرد؛ مثلا در کنار آموزش هایی که در مدرسه صورت می گیرد، از بازی، سرگرمی و خلاقیت استفاده شود تا هنگامی که کودک در حال یاد گیری می باشد احساس کسالت و خستگی نکند.
برای مثال کاربرد یکی ازدستگاه هایی که در حال حاضر در مدارس استفاده می شود، این است که با استفاده از توانایی هر فرد مطالب را در اختیارش قرار می دهد و در نتیجه مهارت های خواندن را در کودکان به هنگام کلاس درس افزایش می دهد. ابزار دیگری که به مدارس راه پیدا کرده است این امکان را برای معلمان به وجود می آورد که تکالیفی که به دانش آموزان تدریس می کنند بر روی همان دستگاه که مانند تبلت می باشد آموزش دهند؛ این کار علاوه بر این که در استفاده از ابزار نوشتاری صرفه جویی به همراه دارد، شیوه نوین و جذابی برای کودکان نیز می باشد.

صنعت پزشکی و سلامت
صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات
فهرست