استارتاپ ها چه کمکی به توسعه گردشگری کرده اند؟

وقتی صحبت از سفر و گردشگری می شود، ذهنمان به سمت نیاز هایی می رود که به هنگام سفر به وجود خواهد آمد؛‍‍‍‍‍‍‍ نیاز به مکانی برای اسکان، سرویس حمل و نقل و خوراک از جمله نیازهایی می باشد که در طول سفر اهمیت زیادی دارند.

این نیازها کارآفرینان را به دنبال راهکار هایی برای دسترسی بهتر به این سرویس ها وا می دارد. استارتاپ گردشگری مجموعه ایده هایی هست که به شما کمک می کند تا با دسترسی سریع به این سرویس ها و آشنایی با شهرها، سفری مطمئن و راحت داشته باشید. در واقع این امکانات باعث می شود شما قبل از رفتن به هر شهری با آن شهر و شرایط و امکاناتش آشنا شوید و سپس تصمیم بگیرید به کدام شهر سفر کنید.

چه ایده هایی در حوزه استارتاپ گردشگری به نرم افزار تبدیل شده است؟

هنگام سفر ممکن است مشکلاتی به خاطر عدم شناخت و نبود اطلاعات کافی درمورد شهرها برای افراد به وجود بیاید. برای مثال ممکن است افراد اطلاعاتی درمورد سرویس های حمل و نقل شهری یا مراکز خرید یا نوع فرهنگ مردم مقصد مورد نظر نداشته باشند از این رو این نا آگاهی باعث می شود افراد از سفر خود احساس خوبی نداشته باشند. به همین منظور و در جهت کمک بیشتر به افراد در سفر ها، راه حل هایی اندیشیده شده است که به برخی از آن ها می پردازیم:

  • یکی از این ایده ها به شما کمک میکند با اماکن دیدنی و گردشگری هر شهر قبل از سفر آشنایی گردید. در نتیجه هنگام سفر، وقت کم تری را برای پیدا کردن اماکن گردشگری صرف می کنید.
  • قبل از رفتن به هر شهر می توانید از امکانات و نرخ هتل ها و مسافرخانه ها مطلع شوید و با توجه به سلیقه و شرایط مالی مکان مناسبی را برای اسکان انتخاب نمایید. حتی امکان این وجود دارد که بصورت آنلاین قبل از اتمام ظرفیت مکان مورد نظر را رزرو نمایید.
  • از سیستم های حمل و نقل هر شهر و همچنین هزینه های مربوط به آن مطلع شوید و ایستگاه های مسافر بری را بشناسید.
  • از نوع مواد غذایی و آداب و رسوم شهر ها مطلع شوید و با توجه به علاقه شهر مورد نظر را برای سفر انتخاب نمایید.
  • می توانید از تجربه افراد در سفرهایشان به شهری که مورد نظر شما می باشد استفاده نمایید و طبق آن تصمیم بگیرید که به آن شهر سفر نمایید یا خیر؟
  • از تور هایی که برگزار می شود با خبر شوید و سفر با تورهای مورد علاقه تان را انتخاب نمایید. مثلا انتخاب کنید تور ادبی باشد یا ورزشی و…
  • یکی از برنامه هایی که استارتاپ گردشگری به وجود آورده است این است که حتی اگر خانواده ها امکان این که فرزندان شان را به سفر ببرند، ندارند با استفاده از تورهای مطمئن و کوتاه مدت برای فرزندان شان تفریحاتی را در نظر بگیرند.

استارتاپ گردشگری چه کمکی به بهبود زندگی می کند؟

با کمک ایده هایی که در زمینه استارتاپ گردشگری ارائه شده است افراد سفر مطمئن و بهتری را خواهند داشت. چرا که قبل از سفر می توانند با شهر مقصد آشنا شوند و از تجربیات افراد با خبر گردند. این آشنایی شامل آشنایی با اماکن گردشگری و مکان های مورد نظر برای اسکان، شرایط آب و هوایی منطقه، نوع غذا ها و سرویس های حمل و نقل و غیره می باشد که باعث می شود افراد بهتر تصمیم بگیرند.

مثلا از قبل بدانند برای رفتن به آن شهر نیاز به چه نوع پوششی متناسب با آب و هوای منطقه وجود دارد، یا هزینه های سفر را از قبل برآورد کنند همچنین هنگام سفر وقت کمتری را جهت پیدا کردن اماکن مورد نظر صرف کنند.
مورد دیگری که می توان مثال زد این است که افراد با استفاده از تورهای گردشگری که متناسب با سن فرزندان شان می باشد می توانند برای فرزندان شان نیز تفریح مطمئنی را به وجود آورند. از طرفی تور های اختصاصی مانند تور های ادبی یا ورزشی به افراد کمک می کنند طبق علایق خود سفر کنند و در این بین راهنمای مناسبی هم داشته باشند.

استارتاپ گردشگری علاوه بر این که به افرادی که قصد سفر دارند کمک زیادی می کند، باعث ایجاد بازار کار فراوانی برای افراد نیز شده است. همچنین با اجرایی شدن ایده های گردشگری، شهر ها، امکانات و صنایع دستی آن بیشتر شناخته می شود در نتیجه باعث رونق اقتصادی شهر ها نیز می گردد.

در خصوص استارتاپ بازی چه برنامه و ایده های جذابی وجود دارد؟
در خصوص استارتاپ بازی چه برنامه و ایده های جذابی وجود دارد؟
فهرست