در خصوص استارتاپ بازی چه برنامه و ایده های جذابی وجود دارد؟

استارتاپ بازی در واقعیت چه کاری انجام می دهد؟

امروزه، بازی های کامپیوتری در بین افراد طرفداران بسیار زیادی دارد. اما بازی های موجود از جذابیت و کیفیت کمی برخوردار می باشند و افراد به بسیاری از بازی های داخلی اعتماد ندارند؛ در نتیجه افراد و مخصوصا نوجوان ها به سمت بازی های خارجی جذب می شوند.

در واقع بازار از بازی های خارجی پر می شود و بازی های داخلی کنار می رود. این اتفاق ناخوشایند می باشد چون علاوه بر این که نیروهای داخلی شغل خود را از دست می دهند، زمینه آشنایی نوجوان ها را با فرهنگ غرب فراهم می سازد.

استارتاپ بازی از توانایی افراد متخصص و مستعد جهت بهبود ساخت بازی های موبایلی، رایانه ای و … استفاده می کند. در واقع با راهنمایی افراد توانا برای ساخت بازی ها، علاوه بر جذاب تر شدن بازی ها، اثر مثبتی را بر جامعه نیز می گذارد.

چرا استارتاپ بازی ؟

نگاهی گذارا به رشد فروش بازی ها در دنیا نشان می دهند میزان مبلغ جا به جا شده در بازی در دنیا از چند هزار میلیارد دلار نیز بیشتر است. متاسفانه در کشور ما در سال گذشته میزان مبلغی که صرفا برای بازی ها تولید داخل پرداخت شده فوق العاده پایین و دلسرد کننده بوده است. اما اگر بپذیریم دراین حوزه نیز ما دنباله رو جهان هستیم احتمالا باید در آینده شاهد بازار پر رونق بازی های پولی در ایران نیز باشیم.

استارتاپ بازی در ایران با چه مشکلاتی مواجه می باشد؟

متاسفانه بر خلاف این که تعداد افراد متخصص و با انگیزه در ایران زیاد می باشد و این افراد در زمینه تولید بازی های کامپیوتری با جذابیت بالا را نیز دارند، اما از نظر مالی و فرهنگی حمایت بسیار کمی صورت می گیرد و در واقع این گروه ها میانه راه رها شده اند.

این بی توجهی و عدم حمایت به گونه ای می باشد که حتی شرایط عرضه محصولات نیز وجود ندارد و در نتیجه این افراد به رونق بازار کار بازی های داخلی امیدی ندارند و با این که در جهت رونق و نمایش فرهنگ مرز و بوم در درون بازی ها تلاش می کرده اند، انگیزه خود را از ادامه دادن به این فعالیت از دست داه اند و احتمالا در تلاش برای ورود به بازار جهانی بر خواهند آمد.

در خصوص استارتاپ بازی چه برنامه و ایده های جذابی وجود دارد؟

استارتاپ بازی، در واقع مجموعه ای ایده ها در خصوص بازی های نرم افزاری می باشد که جذابیت های بازی های موبایلی و کامپیوتری را افزایش می دهد. در ادامه چند نمونه از استارتاپ های حوزه بازی را بیان می کنیم.

  •  بازی را به گونه ای طراحی می کنند که کاربر به هنگام بازی با استفاده از داده هایی که نرم افزار در اختیارش قرار می دهد بازی را شخصی سازی کند و در آخر، افراد تجربه های خود را از آن بازی بیان نمایند.
  • استفاده از شخصیت های قومی درون بازی ها می تواند طرفداران زیادی را جذب کند. این کار احتمالا در ترویج فرهنگ نیز موثر باشد.
  • استفاده از شخصیت های کارتونی و یا اسباب بازی های مورد علاقه به عنوان شخصیت های درون بازی که تقریبا باعث می شد کاربران به خاطر علاقه ای که به شخصیت های بازی دارند و تداعی خاطرات بچگی شان بیشتر به سمت بازی ها جذب شوند.
  • استارتاپ بازی دیگری که می توان از آن یاد کرد توانایی تشخیص احساسات را طی بازی به وجود آورده است. در این هنگام با تشخیص حالت چهره کاربر و بر اساس احساساتش نوع بازی تغییر می کند که می تواند جذابیت ویژه ای برای کاربر داشته باشد.

استارتاپ بازی چه تاثیری بر جوامع و مخصوصا جامعه ایران می گذارد ؟

بهره گیری از این ایده ها و توسعه دادن به بازی های نرم افزاری باعث جذب بیشتر کاربر به این بازی ها می شود. این جذابیت بیشتر، باعث شناخته تر شدن این بازی ها و افزایش کاربری می شود.

از طرفی می دانیم استفاده از توانایی افراد و حمایت آن ها باعث ایجاد اشتغال بیشتر شده و افراد منبع در آمد خوبی خواهند داشت. در نتیجه از مهارت و استعداد افراد متخصص و با انگیزه استفاده می شود. یکی از مزایای مهم بهره گیری از استارتاپ های بازی، این است که افراد سازنده بازی ها می توانند آداب و رسوم و فرهنگ بومی کشور را درون بازی ها وارد کنند تا نوجوان ها علاوه بر این که از بازی ها لذت می برند با فرهنگ کشور خو می گیرند.

این مهم مانع از ورود و ترویج فرهنگ غربی در کشور می شود. مهم ترین مزیتی که این استارتاپ ها برای کشور دارند این است که این توسعه دادن به بازی ها باعث پیشرفت صنعت بازی در کشور می شود که خود شهرت جهانی را به دنبال خواهد داشت.

استارتاپ گردشگری چیست؟
استارتاپ ها چه کمکی به توسعه گردشگری کرده اند؟
استارتاپ ها چه کمکی به توسعه حمل و نقل کرده اند؟
فهرست