استارتاپ محیط زیست

با پرداختن به استارتاپ حفاظت از محیط زیست چه کمکی به نجات زمین خواهیم کرد؟

کاهش آلودگی های محیط زیستی به یکی از دغدغه های مهم بشر و سازمان حفاظت از محیط زیست تبدیل شده است. آلودگی ها علاوه بر اینکه به محیط زیست چهره بدی می دهند برای سلامتی انسان ها نیز مضر می باشد. از طرفی جمع آوری این آلودگی ها فقط با بر عهده گیری یک ارگان کاری دشوار و پر هزینه ای می باشد. از این رو کار آفرینان به دنبال راه حل هایی بوده اند که با همکاری مردم این آلودگی ها را کاهش دهند.

استارتاپ محیط زیست چیست؟

آلودگی های محیط زیست یکی از مشکلات دیرینه می باشد که بشر همیشه در راستای کاهش آن به دنبال راه حل هایی بوده است. استارتاپ حفاظت از محیط زیست در واقع ایده هایی را ارائه می دهد که کمک به کاهش آلودگی ها و حفظ محیط زیست خواهد کرد. در ادامه به تعدادی از این ایده ها که به کاهش آلودگی ها کمک می کند می پردازیم:
– استارتاپی که در آن شما زباله های خود را در منزل تفکیک کرده و از طریق اپلیکیشن هایی آدرس خود را به شرکت های داوطلب برای جمع آوری انواع زباله ارائه داده و از طرف شرکت برای تحویل زباله به درب منزل مراجعه می کنند.
– به جای آنکه در سطح شهر سطل هایی برای انواع زباله نصب شود از طریق تکنولوژی پیشرفته زباله ها به طور هوشمند تفکیک شوند.
– فروش زباله، به این صورت می باشد که با نصب دستگاه های جمع آوری زباله در سطح شهر، شما در ازای انداختن انواع زباله درون دستگاه مبلغی را دریافت میکنید؛ در واقع شما زباله ی خود را به فروش می رسانید.
– یکی دیگر از ایده های ارائه شده سازمان محیط زیست برای کاهش آلودگی استفاده از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی غیر قابل بازیافت برای خرید و یا بسته بندی وسایل مان می باشد.
– با افزایش خرید های اینترنتی شرکت ها چاره ای برای کاهش استفاده از بسته بندی پلاستیکی اندیشیدند. در واقع آن ها از مشتری های خود می خواهند پس از دریافت سفارش خود بسته بندی را مجددا به شرکت ارسال نمایند تا برای سفارشات بعدی استفاده شود؛ این کار از تولید کیسه های زباله بیشتر جلوگیری می کند.
– یکی دیگر از ایده های ارائه شده سازمان محیط زیست استفاده از کیسه های زباله غیر قابل بازیافت یا کیسه های آغشته شده به مواد غذایی که قابل بازیافت نیستند، می باشد که از این کیسه ها برای تولید رنگ و لباس نایلونی و کفی کفش و غیره بهره می برد.
-یکی دیگر از عوامل ایجاد آلودگی گازهای گلخانه ای می باشد که با استفاده از تکنولوژی ای که در این زمینه ارائه شده است با جذب کربن و با استفاده از مواد واسطه ای آن را تبدیل به پلیمری می کند که از آن برای ساخت مبلمان منازل استفاده می شود.
– راه دیگر برای جلوگیری از ایجاد زباله های بیشتر استفاده از میوه ها و سبزی هایی که به دلیل رسیده بودن قابل استفاده یا عرضه به مشتری نیستند. شرکت هایی به وجود آمده اند که از این میوه ها و سبزی ها برای تولید مربا و رب و غیره استفاده می کند.
همه این ها ایده هایی می باشند که در راستای کاهش آلودگی زیست محیطی به وجود آمده اند که با همکاری مردم با شرکت ها می توان مدل استارتاپی آن را ایجاد نمود و با کمک آنها به نجات زمین بیشتر امیدوار شد.

استارتاپ محیط زیست چه کمکی به بهبود زندگی ما می کند؟

آلودگی محیط زیست علاوه بر این که با ایجاد بیماری ها شرایط زندگی را سخت تر می کند باعث می شود ما از محیط زیست زیبا و هوای پاک بهره نبریم. از این رو با اجرای این ایده ها کمک زیادی به کاهش آلودگی ها خواهد شد. در واقع این ایده ها نه تنها آلودگی را کاهش می دهند بلکه با اجرا کردن آن ها از مزایای زیادی نیز بهره مند خواهیم شد.
مثلا اگر زباله های خود را به دستگاه های تفکیک زباله تحویل دهیم علاوه بر این که به کاهش آلودگی کمک کرده ایم در قبال انداختن زباله در دستگاه مبلغی را نیز دریافت خواهیم کرد. همچنین زمانی که از میوه ها و سبزیجات برای تهیه رب و مربا و غیره استفاده می کنیم در واقع از هدر رفتن هزینه ای که صرف خرید آن ها کرده ایم نیز جلوگیری نموده ایم.
همچنین همکاری با سازمان حفاظت از محیط زیست و شرکت های جمع آوری زباله های تفکیک شده یا شرکت های بازیافت زباله باعث تداوم کار آن ها و در نتیجه ایجاد زمینه اشتغال بیشتر می شود. در واقع همه این فعالیت ها در راستای کاهش آلودگی می باشد و علاوه بر حفظ سلامتی ما، باعث سالم ماندن محیط زیست برای نسل های بعد می گردد.

استارتاپ ها چه کمکی به توسعه حمل و نقل کرده اند؟
اینترنت اشیا چیست؟ چه برنامه و ایده های جذابی در این خصوص وجود دارد؟
فهرست