چندگام برای راه اندازی کسب و کار جدید یا استارتاپ

چندگام برای راه اندازی کسب و کار جدید یا استارتاپ

راه اندازی کسب و کار چگونه است؟

با راه اندازی كسب و كار جديد یا استارتاپ ، مي توانيد محصول يا خدمات خود را به فروش برسانيد. همچنين میتوانید افراد را از وجود آن مطلع سازيد و به مشتريان خود تبديل كنيد. بنابراين در راه اندازي کسب و کار استارتاپي جديد و تازه تاسيس بايد نكاتي را در نظر داشته باشيد تا بتوانيد در اين امر موفق شويد. در ادامه مقاله گام هايي كه براي راه اندازي استارت آپ ضروري هستند مورد بررسي می دهیم:

گام اول
ایجاد و راه اندازی کسب و کار یا استارتاپ به تنهایی کافی نیست، بلکه باید برنامه ريزي دقيقي هم داشته باشيد. چرا كه در بازار رقابتی امروز، کسب و کارها تلاشهای تبلیغاتی خود را پیش از شروع فروش محصولات آغاز مي کنند.

گام دوم

محصول یا خدمت شما بايد کمبود و نیاز موجود در بازار را پر كند. قبل از اینکه یک محصول یا خدمت را برای فروش در وب سایت يا فروشگاه خرده فروشی خود قرار دهید، بايد نسخه هایي آزمایشی آن را براي ارزیابی به افراد و يا دوستان مورد اعتماد خود ارسال کنید. هدف از اين كار این است که بتوانيد بازخورد ها و نظرات افراد و گروه هایي كه به آنها محصولات را ارسال كرده ايد را جمع آوري كنيد و استارتاپ خود را بسنجيد.

گام سوم

وبلاگ ها و رسانه های اجتماعی برای بازاریابی استارت آپ هاي جدید و محصولات آنلاین آنها عالي هستند. بنابراین با كمك گرفتن از محتوا نويسان و همچنین شتابدهنده ها، پست هايي را درباره محصولات و خدمات خود در اين شبكه ها قرار دهيد تا افراد و مشتريان تان تحت تا ثير قرار گيرند. سپس به افرادي كه شما را در صفحات تان دنبال ميكنند، از طريق ايميل و یا پيام کوتاه، پست هايي را به صورت رايگان ارسال کنید تا در مورد محصول شما قانع شوند.

گام چهارم

مهم نیست که چه محصول يا استارت آپ قوی ای داشته باشيد، اگر تیم بازاریابی و خدمات به مشتریان نداشته باشيد، شكست تان حتمي است. در حالت ایده آل، كارمندان فروش محصولات تان را آموزش دهيد تا با حمايت از محصول و همچنین مشتري باعث توسعه فروش محصولات شما شوند.

گام پنجم

برای راه اندازی کسب و کار و یا یک استارت آپ جدید، بايد برنامه هاي دقيقي داشته باشيد تا اطمینان حاصل كنيد که وظایف و كارها به موقع انجام شده باشد. علاوه بر این، شما باید جدول زمانی ايجاد كنيد و طبق آن اهداف خود را پياده سازي كنيد. به عنوان مثال اگر می خواهید در ماه اول هزار محصول به فروش برسانید، این هدف را به صورت رسمی بايد جدي بگيريد و متعهد به دستیابی به آن شويد. با اين حال برنامه شما بايد واقع بینانه باشد، استارت آپ ها همچنین باید بهترین زمان برای انتشار محصولات جدید خود را نيز در نظر بگیرند. استفاده از شتاب دهنده ها نیز می تواند در روند رشد کسب و کار شما بسیار تاثیر گزار باشد.

گام آخر

طبق تحلیل پیدایش استارت آپ ها در گذشته تنها از طريق يك يا دو كانال مي توانستند محصولات خود را به فروش برسانند. اما امروزه، استارتاپ هاي هوشمند، با هدف قرار دادن کانالهای بالقوه بيشتر، امکان فروش محصولات و خدمات خود را به حداکثر می رسانند. در کنار رسانه های سنتی مانند تلویزیون، رادیو و ایمیل، استارت آپ هاي مدرن محصولات خود را در وب سایت ها، صفحات رسانه های اجتماعی و سایت های خرده فروشی آنلاین نيز تبلیغ می کنند. آنها کمپین های بازاریابی ایمیل ایجاد کرده و از تبلیغات PPC استفاده می کنند و حتی از طریق ارسال متن، پست و یا عکس و ویدئو، با مشتریان خود ارتباط برقرار مي كنند.

نوشته‌های پیشین
چگونه استارتاپ بسازیم ؟
نوشته‌ی بعدی
استارت آپ را چگونه می توان ایجاد کرد؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست