تبلیغات اینترنتی چه نقشی در رشد استارت آپ دارد؟

۹۸/۰۵/۱۴۱
[vc_row][vc_column][us_image image=”8062″ size=”us_600_0″ align=”center”][vc_column_text]

آیا با تبلیغات اینترنتی آشنایی دارید؟

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که هنوز فکر می کنید تبلیغات حتما باید از طریق رسانه های عمومی مانند تلویزیون، رادیو یا روزنامه و نشریات چاپی یا نهایت بیلبوردهای شهری انجام شود؟
اگر چنین است به نظر می رسد توان بالقوه دیگری را نادیده گرفته اید که می تواند تاثیر بسزایی بر کسب و کار شما به عنوان استارت آپ های ایرانی داشته باشد.
این روزها اگر دقت کنید اکثر مردم حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی دارند، برای یافتن اطلاعات و حل مسائل خود به اینترنت رجوع می کنند و ارتباطات خود را در قالب پیام رسان هایی مانند تلگرام و واتس آپ و مانند آن انجام می دهند.
پس اگر هنوز به بازاریابی اینترنتی برای رشد و توسعه استارت آپ خود نیاندیشیده اید بسیار در اشتباه به سر می برید. به نظر می رسد هر چه زودتر باید بازاریابی دیجیتال را آغاز کنید و از مزایای استفاده از بازاریابی اینترنتی برای رشد و توسعه استارت آپ های ایرانی که در حال رشد و توسعه هستند غافل نشوید.

تبلیغات اینترنتی چرا و چگونه؟

تبلیغات اینترنتی و بازاریابی اینترنتی، این روزها مورد توجه بسیاری از کسب و کار های نوپا و باسابقه قرار گرفته است به صورتی که بخشی از بودجه تبلیغات به بازاریابی دیجیتال و رشته های زیر مجموعه آن اختصاص یافته است. اما چطور می توان حداکثر استفاده را از تبلیغات اینترنتی داشت و چرا باید به آن توجه کرد و چگونه باید تبلیغات اینترنتی را انجام داد تا حداکثر استفاده از بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال انجام پذیرد.

• هزینه های پایین تر و بازدهی بالاتر

این دلیل مهمی است که باعث شده است تبلیغات اینترنتی این روزها مورد توجه استارت آپ های ایرانی قرار بگیرد. شما به شخصه هم می توانید با کمترین هزینه هایی که متصور هستید بازاریابی دیجیتال را انجام دهید به شرط آنکه با کیفیت و چگونگی آن آشنایی داشته باشید.
همچنین تبلیغات اینترنتی و بازاریابی اینترنتی هم علاوه بر این که باعث کاهش هزینه ها شده است به دلیل گستره تاثیرگذاری شان بازدهی بالاتری از خود نشان داده اند و اگر دقت کرده باشید می بینید برندهای بزرگ هم برای تبلیغات اینترنتی هزینه های مناسبی در نظر گرفته اند و به آن، به عنوان گزینه بسیار مهمی در مبحث تبلیغات کالای خود نگاه می کنند.

• دسترسی بهتر به مشتریان هدف

با تبلیغات اینترنتی می توان مطمئن شد که استارت آپ های ایرانی می توانند به بازار هدف خود به صورت ویژه دسترسی داشته باشند و ضمن آنکه با بازاریابی دیجیتال، می توان مشتری بالقوه خود را هدف قرار داد، می توان او را بیشتر تحت تاثیر قرار داد تا در سایه این اثربخشی، خرید خود را انجام دهد.

• دسترسی به بازخوردهای مشتریان

با بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی اینترنتی می توان از بازخوردهای مشتری برای بهبود کالا یا خدمتی که تبلیغات اینترنتی، وظیفه بازاریابی آن را به عهده گرفته است استفاده کرد. این بازخوردها در تمامی مراحلی که استارت آپ های ایرانی باید آن ها را طی کنند می تواند سودمند و مطلوب واقع شود.
این بازخوردها کمک بزرگی به اهداف استارت آپ ها در جهت جلب رضایت مشتریان بازار هدف خود می کند و امکان بهبود روند در نظر گرفته شده را منطبق بر خواسته ها و نیازهای مشتریان محقق می سازد.

تبلیغات اینترنتی

بازاریابی اینترنتی مناسب چه استارتاپ هایی است؟

این روزها بسیاری از استارتاپ های ایرانی به دنبال تبلیغات برای آگاهی رسانی برند خود و تضمین فروش محصول یا کالا یا خدمت خود هستند. اما واقعا یک استارتاپ باید از چه نوع تبلیغاتی بهره مند شود تا بتواند به اهداف خود در راه اندازی، توسعه و مدیریت استارتاپ برسد.
تبلیغات اینترنتی تقریبا می توان گفت برای بسیاری از استارتاپ های ایرانی مخصوصا آنهایی که محصولات یا خدمات آنلاین در اختیار مشتریان قرار می دهند مناسب است و می تواند گزینه مناسبی برای این باشد که مشتریان از وجود خدمات استارتاپ آگاه شوند و مراحل بعدی در آگاهی رسانی برند یا برندسازی و فروش طی شود.

وضعیت کنونی بازاریابی دیجیتال برای استارت آپ های ایرانی

بازاریابی دیجیتال امروزه توانسته است جای مناسبی بین گزینه های مختلف تبلیغات باز کند. مخصوصا با استقبال کاربران ایرانی از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و پیام رسان هایی مانند تلگرام یا واتس آپ، تبلیغات اینترنتی از طریق این گزینه ها که می تواند شبکه اجتماعی یا پیام رسان باشد در حال انجام است و توانسته است در بسیاری از موارد اثربخشی و بهره وری خود را داشته باشد.
در بسیاری از موارد، برندها تبلیغات خود را به اینفلوئنسرها که افرادی شناخته شده در شبکه اجتماعی هستند می سپارند و یا در کانال های پرمخاطب تبلیغ خود را انجام می دهند.

تولید محتوا عنصر مهم بازاریابی دیجیتال

عنصر مهم در بازاریابی دیجیتال و موفقیت در آن تولید محتوای متناسب با کاربر و متناسب با بستر ارائه اطلاعات است.
استارت آپ های ایرانی که قصد دارند از تبلیغات اینترنتی یا بازاریابی اینترنتی برای تبلیغ کالا یا خدمت نهایی خود استفاده کنند علاوه بر این که باید خود در شبکه اجتماعی حضور فعالی داشته باشند از تبلیغ محصول نهایی خود در این شبکه ها نیز نباید غافل شوند.
نکته مهم آن است که در انتخاب بستری که قصد تبلیغات اینترنتی دارند باید دقت داشته باشند. ممکن است تبلیغات اینترنتی در یک وب سایت بسیار اثربخش تر از یک کانال تلگرام باشد و یا بالعکس. یا در مورد انتخاب اینفلوئنسرها و افراد پرطرفدار یا سلبریتی ها که این روزها تبلیغات اینترنتی در اینستاگرام را انجام می دهند باید دقت کافی داشته باشند تا گزینه مناسب استارت آپ خود را یافته و بر روی آن متمرکز شوند.

نکات مهم نهایی

بنابراین همان طور که دراین مقاله پیدایش به آن اشاره شد تبلیغات اینترنتی به شرط دقت در انتخاب بستر و محتوای مورد نظر می تواند عامل مهمی در رشد استارت آپ به خصوص استارت آپ های ایرانی باشد و تا می توان باید از ظرفیت توجه کاربران ایرانی به بسترهای آنلاین و جوامع پیوسته و برخط مانند شبکه های اجتماعی و یا برخی از پیام رسان های پرطرفدار استفاده کرد.
در این صورت است که تبلیغات اینترنتی می تواند سکوی پرش استارت آپ ها باشد و کمک کند تا سریع تر محصول نهایی خود را به کاربر معرفی کرده و او را به خود وفادار نمایند و از بازخوردهای مشتریان بالقوه و بالفعل در جهت بهبود روند استارت آپ و کیفیت محصول نهایی و جلب رضایت کاربر نهایی بهره مند شوند.
پس آموزش نحوه تعامل با تبلیغات اینترنتی و آموزش نحوه درست استفاده از بازاریابی اینترنتی می تواند به استارت آپ ها کمک کنند تا سریع تر و بهتر ایده کسب و کار خود را به عمل تبدیل کنند و به موفقیت برسند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]