تعریف و اخبار استارتاپ

۹۷/۱۰/۱۸۱
[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”10px”][us_image image=”8170″ size=”us_600_0″ align=”center”][vc_column_text]تعریف استارتاپ در لغت به معنای “شروع به کار” یا “شروع کننده” می باشد و یا به عبارت دیگر در تعریف استارتاپ می توان گفت : “عمل یا روند تنظیم چیزی در حرکت است…”. دنبال کردن اخبار استارتاپ به شما کمک می کند به تعریف بهتری از استارتاپ برسید.
آلدورا که مؤسس و مدیر شرکت هومجوی، یکی از پر طرفدارترین استارتاپ های ایالات متحده در سال ۲۰۱۳ است، در تعریف استارتاپ می گوید: “استارتاپ یک موقعیت ذهنی است.” و این زمانی اتفاق می افتد که مردم به امید رشد فوق العاده و هیجان تأثیر کوتاه مدت و سریع، از ثبات در موقعیت های دیگر ( مشاغل دیگر) دست می کشند و به شما می پیوندند.”
به گفته مریام وبستر، استارتاپ به معنی ” عمل یا فعالیت های سازماندهی شده در حال حرکت است” و یا به عبارت دیگر استارتاپ “یک شرکت کسب و کار نوپا” است.
فرهنگ لغت میراث آمریکایی می گوید که “استارتاپ یک کسب و کار و یا یک نیت در جهت تبدیل به کسب و کار است که اخیرا عملیات آن آغاز شده است.”
اما اخبار استارتاپ امروزه در بیشتر موارد برای تعریف استارتاپ می گویند که: “استارتاپ یک کسب و کار است که به تازگی ایجاد شده است.” و یا ” استارتاپ یک شرکت فناوری است که به تازگی و با کمتر از ۱۰۰ نفر شروع به کار کرده است.”

آیا تعریف استارتاپ همان کارآفرینی است؟

تعریف استارتاپ و کارآفرینی بسیار مشابه و نزدیک به یکدیگر هستند. اما کارآفرینی به همه کسب وکار های جدید گفته می شود که افراد یا صاحبان آن، خودشان همه کار های راه اندازی را انجام داده اند و هدف اصلی آن ها هیچ وقت رشد و گسترش و یا بزرگ شدن و تبدیل به یک برند شدن نیست، در حالی که در تعریف استارتاپ می توانیم بگوییم، کسب و کار های جدیدی هستند که اهداف والاتر و گسترده تری نسبت به یک شرکت و یا موسسه انفرادی دارند. بطور کل اخبار استارتاپ کمک بیشتر به تعریف استارتاپ می نماید.
در واقع هدف نهایی بنیان گذاران از تعریف استارتاپ جدید، رشد و گسترش یک کسب و کار بسیار بزرگ و حرفه ای می باشد که کارمندان زیادی دارد و حتی ممکن است که روزی جهانی نیز بشود.

برای دنبال کردن اخبار استارتاپ از کجا باید شروع کنیم؟

کسانی که تعریف استارتاپ نوپا را در یک منطقه ای آغاز می کنند، در واقع یک فرهنگ یا ذهینیت جدید از ایده ها را برای حل نقاط بحرانی موجود به وجود می آورند.
اگر چه قوانین سخت و سریع در تعریف استارتاپ وجود ندارد، زیرا درآمد، سود و تعداد اشتغال ایجاد شده به شدت بین شرکت ها و صنایع تغییر می کنند، اما همیشه سعی شده است که فضا هایی را برای کارآفرینان و کارمندان در جهت تعریف استارتاپ ها مشخص شود تا در ادامه مسیر با مشکلات کمتری رو به رو بشوند.
هدف بنیان گذاران از تعریف استارتاپشان، باید چیزی باشد که کاربران آن را دوست داشته باشند. اگر آنان این را در نظر گرفته و در تمامی مراحل این کار را انجام بدهند، آن وقت به راحتی می توانند افراد بیشتری را جذب استارتاپشان کند.
همه استارتاپ های موفق در ابتدا با یک محصول یا خدمت آغاز شده اند که کاربران آن را دوست داشته اند و به دیگران نیز پیشنهاد کرده اند، با مطالعه اخبار استارتاپ نیز میتوانیم با تعداد بیشتری از گذشته و حال استارتاپ ها آشنا شویم.
بنابراین برای راه اندازی یک استارتاپ در مرحله اول باید نیاز و آسودگی مصرف کنندگان در نظر گرفته شود و تمام برنامه ریزی ها بر این قاعده استوار گردد. اما اگر برخلاف آنچه در پیدایش گفته شد سلیقه مصرف کنندگان نادیده گرفته شود و می توان گفت آن استارتاپ به زودی با شکست مواجه می شود .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]