چندگام برای راه اندازی کسب و کار جدید یا استارتاپ

۹۷/۱۲/۲۱۴
[vc_row][vc_column][us_image image=”8122″ size=”us_600_0″ align=”center” style=”shadow-1″][vc_column_text]

راه اندازی کسب و کار چگونه است؟

با راه اندازی کسب و کار جدید یا استارتاپ ، می توانید محصول یا خدمات خود را به فروش برسانید. همچنین میتوانید افراد را از وجود آن مطلع سازید و به مشتریان خود تبدیل کنید. بنابراین در راه اندازی کسب و کار استارتاپی جدید و تازه تاسیس باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا بتوانید در این امر موفق شوید. در ادامه مقاله گام هایی که برای راه اندازی استارت آپ ضروری هستند مورد بررسی می دهیم:

گام اول
ایجاد و راه اندازی کسب و کار یا استارتاپ به تنهایی کافی نیست، بلکه باید برنامه ریزی دقیقی هم داشته باشید. چرا که در بازار رقابتی امروز، کسب و کارها تلاشهای تبلیغاتی خود را پیش از شروع فروش محصولات آغاز می کنند.

گام دوم

محصول یا خدمت شما باید کمبود و نیاز موجود در بازار را پر کند. قبل از اینکه یک محصول یا خدمت را برای فروش در وب سایت یا فروشگاه خرده فروشی خود قرار دهید، باید نسخه هایی آزمایشی آن را برای ارزیابی به افراد و یا دوستان مورد اعتماد خود ارسال کنید. هدف از این کار این است که بتوانید بازخورد ها و نظرات افراد و گروه هایی که به آنها محصولات را ارسال کرده اید را جمع آوری کنید و استارتاپ خود را بسنجید.

گام سوم

وبلاگ ها و رسانه های اجتماعی برای بازاریابی استارت آپ های جدید و محصولات آنلاین آنها عالی هستند. بنابراین با کمک گرفتن از محتوا نویسان و همچنین شتابدهنده ها، پست هایی را درباره محصولات و خدمات خود در این شبکه ها قرار دهید تا افراد و مشتریان تان تحت تا ثیر قرار گیرند. سپس به افرادی که شما را در صفحات تان دنبال میکنند، از طریق ایمیل و یا پیام کوتاه، پست هایی را به صورت رایگان ارسال کنید تا در مورد محصول شما قانع شوند.

گام چهارم

مهم نیست که چه محصول یا استارت آپ قوی ای داشته باشید، اگر تیم بازاریابی و خدمات به مشتریان نداشته باشید، شکست تان حتمی است. در حالت ایده آل، کارمندان فروش محصولات تان را آموزش دهید تا با حمایت از محصول و همچنین مشتری باعث توسعه فروش محصولات شما شوند.

گام پنجم

برای راه اندازی کسب و کار و یا یک استارت آپ جدید، باید برنامه های دقیقی داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که وظایف و کارها به موقع انجام شده باشد. علاوه بر این، شما باید جدول زمانی ایجاد کنید و طبق آن اهداف خود را پیاده سازی کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید در ماه اول هزار محصول به فروش برسانید، این هدف را به صورت رسمی باید جدی بگیرید و متعهد به دستیابی به آن شوید. با این حال برنامه شما باید واقع بینانه باشد، استارت آپ ها همچنین باید بهترین زمان برای انتشار محصولات جدید خود را نیز در نظر بگیرند. استفاده از شتاب دهنده ها نیز می تواند در روند رشد کسب و کار شما بسیار تاثیر گزار باشد.

گام آخر

طبق تحلیل پیدایش استارت آپ ها در گذشته تنها از طریق یک یا دو کانال می توانستند محصولات خود را به فروش برسانند. اما امروزه، استارتاپ های هوشمند، با هدف قرار دادن کانالهای بالقوه بیشتر، امکان فروش محصولات و خدمات خود را به حداکثر می رسانند. در کنار رسانه های سنتی مانند تلویزیون، رادیو و ایمیل، استارت آپ های مدرن محصولات خود را در وب سایت ها، صفحات رسانه های اجتماعی و سایت های خرده فروشی آنلاین نیز تبلیغ می کنند. آنها کمپین های بازاریابی ایمیل ایجاد کرده و از تبلیغات PPC استفاده می کنند و حتی از طریق ارسال متن، پست و یا عکس و ویدئو، با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]