تجاری سازی بهترین ایده های استارتاپی چگونه محقق می شود؟

 

برای تجاری سازی بهترین ایده های استارتاپی باید ده سوال اساسی زیر پاسخ دهید:

۱) من بهترین ایده های استارتاپی و یک ایده انقلابی دارم. چگونه می توانم آن را دنبال کنم؟
۲) چه رقبای بالقوه و بالفطره ای برای ایده من وجود دارد؟
۳) آیا برای تجاری سازی ایده ام به یک شریک نیاز دارم؟
۴) آیا باید ایده ی خود را ثبت کنم؟
۵) چگونه از تحقیقات امید بخش تا پیشرفت جدی حرکت می کنم؟
۶) دولت و یا سرمایه گذاران دیگر ممکن است فرآیند تجاری سازی بهترین ایده های استارتاپی من را پشتیبانی کنند، اما چگونه می توانم تعیین کنم که کدام برنامه را برای آنان ارسال کنم، با کدام جنبه های ایده ام می توانم توجه آنان را جلب نمایم؟
۷) فرایند صدور پروپزال تجاری سازی ایده چگونه رقابتی است؟ چگونه برنامه های ارسالی ایده ها را بررسی می کنند و تصمیم می گیرند ؟
۸) برای پیگیری امور تجاری سازی ایده دقیقا چه کاری انجام دهم که فرآیند رو به جلو حرکت کند؟
۹) چگونه می توانم بهترین ایده های استارتاپی خود را تجاری سازی کنم؟
۱۰) شما موفق به تجاری سازی ایده تان شده اید. مرحله بعد آن چیست؟
اگر زمانی که ایده خاصی را در سر می پروارانید بتوانید به این ده سوال اساسی پاسخ مناسبی بدهید، می توان گفت که ایده شما قابلیت تجاری سازی دارد و حالا باید به فکر یک سرمایه گذاری مناسب و یک شروع پر انرژی باشید.

 تجاری سازی ایده

اصولا تجاری سازی بهترین ایده های استارتاپی چیست؟

به فرآیند تبدیل یک ایده به محصول یا خدمات جدید (یا محصول قبلی با تغییرات اندک) در بازار، تجاری سازی ایده می گویند. در پاره ای موارد افراد تجاری سازی ایده را با تولید یا فروش اشتباه می گیرند اما فرآیند تجاری سازی ایده دارای روند خاصی می باشد که باید مرحله به مرحله محقق شود و هر مرحله پیش نیاز مرحله بعدی می باشد.

 

ایجاد ساختار برای تجاری سازی ایده

برای تجاری کردن ایده و بررسی اینکه آیا یک ایده قابلیت تجاری شدن دارد یا خیر در مرحله اول باید بیزنس مدلی برای این ایده طراجی شود. این بیزنس مدل شامل اهداف، آینده ایده و در واقع چشم اندازی کلی از اجرای ایده می باشد. در مرحله بعدی باید به طراحی یک بیزنس پلن بپردازیم. بیزنس پلن به بیان راهکار ها و برنامه هایی برای اجرایی شدن ایده می پردازد. این پلن به بررسی مسیر رسیدن به تمام مواردی که در بیزنس مدل بیان شده است، می پردازد. در واقع صفر تا صد تجاری سازی ایده اعتبار سنجی ایده، پیش شتابدهی، ساخت تیم و… در بیزنس پلن ترسیم می شود و مسیر پیش رو اجرا شدن ایده تا به سرانجام رسیدن و موفقیت آن در این پلن بیان می شود.

 

آیا برای تجاری سازی ایده می توانیم از استارتاپ ویکند کمک بگیریم؟

اگر بهترین ایده های استارتاپی و یک ایده جذاب را در سر می پرورانید اما؛ نمی دانید که آن را از کجا شروع کنید؟ نمی دانید سرمایه مناسب برای شروع تجاری سازی ایده را از کجا تأمین نمایید؟ نمی دانید ایده تان با موفقیت به یک کسب وکار تبدیل می شود یا شکست می خورد؟ و یا بسیاری سوالات دیگر از این قبیل؛ می توانیم به شما بگوییم که در واقع استارتاپ ویکند ها یا مشاوره پیدایش بهترین گزینه برای کمک به شما هستند.
در استارتاپ ویکند ۵۴ ساعت هیجان انگیز، پر از تجربه های جدید، آموزش های مناسب و موراد دیگری که شما سر راه تجاری سازی ایده تان به آن ها احتیاج دارید، در اختیارتان قرار می گیرد.
شما در این مدت می توانید در کنار دریافت آموزش های لازم بهترین ایده های استارتاپی خود را آزموده و از تجارب سایر گروه ها نیز بهره مند شوید. همچنین اگر بتوانید در مراحل پایانی ایده خود را به خوبی معرفی نمایید، سرمایه گذاران حاضر در رویداد، به شما پیشنهاد حمایت مالی از طرح تجاری سازی ایده تان را می دهند و این می تواند اولین قدم و شیرین ترین مرحله برای شروع مسیر پر پیچ و خم شما به سوی اهداف بلند پروازانه تان باشد.