چگونه با راه اندازی استارتاپ کار در منزل ایجاد کنید؟

کار در منزل همان چیزی است که نیاز دارید!

آیا کار در منزل یک و کسب درآمد مناسب یک رویاست؟ آیا برای کار کردن حتما به شرکت یا مغازه نیاز دارید؟ آیا نمی توان به کار در منزل به عنوان یک شغل مناسب نگاه کرد؟ جواب تمامی این سوالات یک کلمه است: خیر! امروزه بسیاری از افرادی که در اطراف خود می بینید به کار در منزل خود مشغولند و از این راه درآمد مناسبی نیز کسب می کنند.

طبق بررسی های پیدایش روزانه شرکت های زیادی اقدام به چاپ آگهی های استخدام کار در منزل می کنند تا به وسیله آن هم آزادی عمل بیشتری به کارکنان خود بدهند و هم هزینه های مربوط به تهیه یک مکان بزرگ برای گرد آوردن کارکنان را از لیست مخارج خود حذف کنند. این موضوع به خصوص در شهرهای بزرگ رشد بیشتری داشته است. برای مثال اگر در شهر تهران قدم بزنید ممکن نیست که با آگهی های کار در منزل تهران روبرو نشوید!

 

نقش استارتاپ در کسب و کار های خانگی

شما می توانید از با راه اندازی استارتاپ و با استفاده از وسایل ارتباطی نظیر گوش های هوشمند و رایانه و با استفاده از بستر اینترنت از توانایی افرادی که دور از شما هستند استفاده کنید. می توانید سفارش های کاری را از آن سوی مرزها قبول کنید و آن ها را در منزل خود در حالی که روی میز خود نشسته اید و چای می خورید انجام دهید!

استارتاپ

۱۵ نمونه از استارتاپ های خانگی پردرآمد

مشاغل بسیاری هستند که برای توسعه آن ها نیاز به حضور فیزیکی افراد ندارید. اگر به دنبال راه اندازی یک استارتاپ هستید که به کارکنانش اجازه کار در منزل را بدهد لیست زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

۱.نویسندگی

نویسندگی یکی از قدیمی ترین مشاغلی است که به صورت کار در منزل قابل اجراست. شما می تواند سایت خود را راه اندازی کنید یا اقدام به تولید یک مجله اینترنتی نمایید و با گرفتن تبلیغات کسب درآمد کنید. حتی می توانید سفارش تایپ مطالب دیگران را قبول کرده و در ازای آن پول دریافت کنید. تنها چیزی که برای این کار لازم دارید یک رایانه، اینترنت و کمی ذوق نویسندگی است. به منظور توسعه کار خود می توانید از افراد دیگری هم استفاده کنید و هر بخش از کار را به یک نفر بسپارید. تنها کافیست یک آگهی با عنوان استخدام کار در منزل طراحی کنید و آن را نشر دهید. خواهید دید که به سرعت افراد زیادی برای همکاری با شما داوطلب خواهند شد.

 

۲.ویرایش و تصحیح متون

اگر در زمینه ویرایش متون مهارت دارید و یا از اصول و قواعد زبان سر در می آورید، می توانید به تصحیح متون به عنوان یک کار در منزل نگاه کنید. استارتاپ های زیادی در این زمینه فعالیت دارند و همواره نسبت به افرادی با توانایی های ذکر شده اعلام نیاز می کنند. اگر دوست ندارید برای دیگران کار کنید، کسب و کار خود را راه اندازی کنید. فقط به یاد داشته باشید که برای این کار نیاز به مطالعه و تمرین دارید.

 

۳.بازاریابی

می توانید به راحتی با استفاده از تلفن و رایانه به بازاریابی محصول خود و دیگران بپردازید. برای سرویسی که می خواهید ارائه دهید وب سایتی آماده کنید و در شبکه های اجتماعی برای آن صفحه بسازید و با تماس های تلفنی دیگران را به استفاده از آن ترغیب کنید. امروزه تمامی شرکت های موفق به بازاریابی توجه ویژه دارند. پس از بابت سفارش کار احساس نگرانی نکنید.

۴.ثبت داده

اگر سرعت دست بالایی دارید و می توانید ۶۰ کلمه و یا بیشتر در دقیقه تایپ کنید، یکی از پیشنهادات ما به شما ثبت داده است. شرکت ها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهند که باید آن ها را مکان مشخصی ثبت کنید. مثل بسیاری از موارد دیگر، اینجا هم فقط به رایانه و اینترنت احتیاج دارید.

۵.دستیار مجازی

اگر سابقه خاصی در امور اجرایی و یا مدیریتی دارید، می توانید به عنوان دستیار مجازی به کار در منزل بپردازید. کافی است که اطلاعات خود را از طریق تلفن و یا اینترنت در اختیار متقاضیان قرار دهید. امروزه استارتاپ های زیادی در این زمینه فعال هستند. کار هایی مانند مشاوره کنکور، مشاوره حقوقی، مشاوره کاریابی و… از این قبیل مشاغل می باشند.

 

۶.منشی تلفنی مجازی

منش های تلفنی مجازی که به صورت دورکاری فعالیت می کنند به اندازه آن دسته از منشیانی که در محل کار خود حاضر می شوند مشغله دارند. اما یک برتری بزرگ نسبت به آن ها دارند و آن این است که مسیر خانه تا محل کار را طی نمی کنند!

 

۷.آموزش آنلاین

با پیشرفت تکنولوژی و امکان ضبط و ارسال تصاویر به کمک رایانه و اینترنت، بحث آموزش های آنلاین بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آموزش و رفع اشکال دروس مقاطع مختلف، و یا آموزش استفاده از نرم افزاری خاص توسط بستر اینترنت، در این دسته قرار می گیرند. پس اگر در زمینه خاصی مهارت دارید، و یا افرادی را می شناسید که قادر به تولید محتوای آموزشی هستند هرچه سریع تر دست به کار شوید. محتواهای آموزشی می توانند به صورت متنی، فیلم و یا صوت ضبط شده و وبینارهای زنده در اختیار متقاضیان قرار گیرند.

 

۸.پخت غذای خانگی

امروزه بسیاری از افراد که شاغل هستند یا دانشجو، وقت کافی برای پختن غذای خانگی ندارند. این یک فرصت خوبی است که غذای آن ها را تامین کنید!

البته به همین سادگی نیست و باید تبلیغاتی از راه اصولی در شبکه های اجتماعی پر مخاطب انجام شود.

 

۹.مترجم

اگر علاوه بر زبان مادریتان، بر زبان دیگری تسلط دارید یکی از راه هایی که می توانید به وسیله آن در منزل کسب در آمد کنید، مترجمی است. استارتاپ هایی هستند که با استخدام گروهی از مترجمین زبان های مختلف و تشکیل یک تیم ترجمه، اقدام به کسب درآمدهای بالایی نموده اند. می تواند دامنه کاری خود را توسعه دهید و فقط روی یک زبان خاص متمرکز نشوید!

توسعه دهنده سایت

۱۰.توسعه دهنده سایت

اگر توانایی طراحی و توسعه سایت را دارید، می توانید از این مهارت خود درآمد مناسبی کسب کنید. ایجاد یک شبکه توسعه سایت تشکیل شده از افراد مجرب جز استارتاپ هایی است که درآمد بالایی دارد که می تواند به صورت کار در منزل باشد.

 

۱۱.طراحی و تولید پوستر های تبلیغاتی، لوگو و کارت ویزیت

اگر با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ (Photoshop) و یا کورل دراو (Coreldraw) آشنایی دارید، می توانید با راه اندازی استارتاپ خودتان، سفارش های خود را به راحتی در خانه و با رایانه شخصیتان انجام دهید. کارهایی از قبیل طراحی لوگو و کارت ویزیت هم از همین دست هستند که اتفاقا بسیار درآمد زا نیز می باشند.

 

۱۲مدیریت شبکه های اجتماعی

یکی دریگر از استارتاپ هایی که می توان آن ها را به صورت کار در منزل انجام داد، مدیریت شبکه های اجتماعی است. امروزه با رشد استفاده افراد از اینترنت و همچنین ظهور شبکه های اجتماعی، بسیاری از کسب و کارها برای معرفی سرویس های خود اقدام به ایجاد صفحاتی در شبکه های اجتماعی می نمایند.
به منظور تاثیرگذاری بیشتر، این صفحات به گرداننگانی (ادمین هایی) نیاز دارند که مطالب آن ها را به طور منظم به روز کند. شما می توانید با قبول این کار، در حالی که در منزل هستید برای خود ایجاد در آمد کنید.

 

۱۳.تولید زیرنویس برای فیلم ها و سریال ها

اگر توانایی کار با نرم افزارهای ساخت زیرنویس را دارید و بر زبان خاصی نیز ترجمه دارید، به راحتی می توانید در منزل خود کاری با درآمد مناسب داشته باشید.

 

۱۴.تولید محتوای ویدیویی و انیمیشن های تبلیغاتی

امروزه، انیمیشن های کوتاه تیلبغاتی با استقبال چشمگیری از سوی صاحبان صنایع مواجه شده اند. پس اگر از تولید و ساخت انیمیشن سررشته دارید، درنگ نکنید! می توانید گروهی از افراد خبره تشکیل دهید، و اقدام به ساخت کارهای بزرگتر کرده و درآمد بیشتری کسب کند.

 

۱۵.برنامه نویسی

یکی دیگر از کار هایی که بسیار پر درآمد بوده و در عین حال قابلیت انجام در منزل را دارد برنامه نویسی است. امروزه استارت آپ های زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند اما اگر توانایی جمع آوری گروهی با مهارت مناسب برنامه نویسی را دارید، از رقابت نترسید. دنیای برنامه نویسی یک دنیای بی انتهاست و متعاقبا زمینه های پیشرفت و ترقی نیز در آن نیز بسیار است.

 

۱۶. ارائه خدماتی مانند پیرینت، کپی و…

یکی از شغل های خدماتی پردرآمد انجام کپی ، اسکن، پیرینت و… به صورت آنلاین و غیرحضوری است. امروزه با وجود کرونا کسب و کار های آنلاین و سفارش های آنلاین رونق بیشتری گرفته اند و فروش بیشتری را می توان با ارائه آنلاین این خدمات داشت.

 

 ارتباط استارتاپ و کار در منزل

همانطور که دید برای شروع کار در منزل راه های زیادی وجود دارد. کسب و کار های معرفی شده تنها بخشی از مشاغلی است که می توانید در خانه انجام دهید. این تصور را نداشته باشید که کار در منزل مناسب شما نیست. بسیاری از کارهایی دفتری و شرکتی که خوب به نظر می رسند، در واقع برای دورکاری هم مناسب هستند. این تصور را دور بریزید که کار در منزل نمی تواند زندگی شما را از لحاظ مالی تامین کند! شما چه موسس یک استارتاپ باشید، و چه در یک استارتاپ کار کنید، در صورت داشتن مهارت های کافی می توانید از کار در منزل درآمد مناسبی کسب کنید.

 

جمع بندی

شاید عبارت کار در منزل در گذشته بسیار عجیب به نظر می رسید اما امروزه تعداد زیادی از افراد در سرتاسر جهان وجود دارند که به کسب سرمایه از این روش کسب و کار می پردازند و برای برخی این خود یک روش سرمایه گذاری است. توجه داشته باشید که بزرگترین مزیت این دست کارها، عدم نیاز به حضور فیزیکی و امکان انجام آن ها به صورت دور کاری است. از همین رو اگر قصد دارید به صورت گروهی فعالیت کنید، دست شما در انتخاب افراد گروهتان کاملا باز است! شما می تواند افراد متخصص را از هرکجای دنیا به همکاری دعوت کنید. کار در خانه فراتر از آن چیزی است که در ذهن خیلی از افراد وجود دارد!