استارتاپ ها در کجای زنجیره کاریابی قرار دارند؟

 

طبق بررسی های پیدایش افراد برای این که بتوانند شغل مناسب خود را پیدا کرده و مشغول به فعالیت شوند یکی از گزینه هایی که دارند این است که به سایت کاریابی مراجعه کنند. مثلا افرادی که ساکن تهران هستند به مراکز کاریابی تهران مراجعه می کنند تا بتوانند متناسب با تخصص و مهارتی که دارند با کارفرماهای متقاضی آشنا شوند و با آنها ارتباط برقرار کنند. یا کسانی که مایل هستند در دیگر کشورها فعالیت داشته باشند معمولا به کاریابی بین الملل مراجعه می کنند.
این مراکز که ممکن است به صورت فیزیکی و حضوری به افراد خدمات ارائه کنند و یا به صورت سایت کاریابی فعالیت داشته باشند واسط بین کارفرما و متقاضی استخدام است.
آنها معمولا می توانند رابط بین این دو گروه باشند و افراد را به کارفرماها بر اساس رزومه ای که به مرکز یا سایت کاریابی تحویل داده شده است معرفی کنند و امکان استخدام یا تامین نیرو را برای هر دو گروه فراهم کنند.

 

استارتاپ ها در کجای این زنجیره هستند؟

 

در پاسخ به این سوال باید حالت های مختلف را در نظر گرفت.

صاحب ایده استارتاپ در نقش کارفرما

معمولا کسی که صاحب ایده اصلی کسب و کار نوپا یا استارتاپ است، برای انجام امور خود و تبدیل ایده خلاقانه ای که در اختیار دارد به کسب و کار پردرآمد و سودده نیاز به همکاری با سایر افرادی دارد که بتوانند به وی در اجرای ایده جدیدش کمک کرده و در رسیدن استارتاپ به اهداف از پیش تعیین شده نقشی ایفا کنند.
بنابراین در این قسمت، صاحب ایده کسب و کار یا استارت آپ می تواند در نقش کارفرما ظاهر شده و از مراکز یا سایت کاربری درخواست معرفی افرادی صاحب صلاحیت و شایسته برای انجام آمورش داشته باشد.

 

جذب سرمایه گذار برای تبدیل ایده به عمل در استارتاپ

از سوی دیگر بسیاری از کسانی که ایده خود را دارند اما نمی توانند سرمایه لازم را کسب کنند می توانند مثلا از کاریابی تهران یا کاریابی بین الملل استفاده کنند تا به کانال ارتباطی با سرمایه گذار که می تواند در نقش کارفرما باشد متصل شود و بتواند ایده خلاقانه خود را به استارتاپ موفق تبدیل کند.
در این مورد، معمولا بعضی از کارفرماها هم هستند که به دنبال ایده های جذاب و خلاقانه و جدید هستند. ایده هایی که بتوانند با استفاده از آنها سرمایه گذاری لازم را کرده و سود مورد نظر خود را داشته باشند.
سایت کاریابی یا مراکز مختلفی که با عنوان کاریابی تهران درحال ارائه خدمات هستند می توانند در زنجیره ارتباطی این دو گروه، نقش معرف و واسط را ایفا کنند.

 

افراد علاقه مند به همکاری در استارتاپ در نقش متقاضی شغل

از طرفی بسیاری از افراد هم علاقه مندند به عنوان تیم همکار با استارتاپ همکاری کنند و مشارکت داشته باشند.
این افراد می توانند به صورت دورکاری، فریلنسری و یا استخدام همکاری داشته باشند. سایت کاربری مانند جابینجا یا مراکز کاریابی تهران یا کاریابی بین الملل می تواند این افراد را به هدف خود یعنی یافتن کسانی که ایده های خلاقانه برای ایجاد کسب و کار نوپا دارند کمک کنند.

جست و جو شغل

دادن ایده به افراد برای راه اندازی استارتاپ

جالب است که بدانید می توان با مطالعه آگهی هایی که در سایت کاریابی به اشتراک گذاشته می شود و یا بررسی فرم های درخواست شغل یا درخواست همکاری در مراکزی مانند کاریابی تهران یا کاریابی بین الملل نیازهای بازار کار را شناسایی کرد و برای آنها به دنبال راه حل های بهتر و موثرتر و اثربخش تر گشت و ممکن است همین باعث خطور ایده های جدید استارتاپ به ذهن فرد شود.
به گونه ای که فرد با مطالعه و تحقیق و بررسی این آگهی ها، از نیازهای کارفرماها آگاه شده و سعی کند به یک نوآوری و خلاقیت در این رابطه دست زده و همین نقطه ابتدایی برای یک ایده فوق العاده در راه اندازی و ایجاد یک استارتاپ جدید باشد.

استارتاپ در نقش کاریاب

همچنین استارتاپ ها می توانند ایده اتصال کارفرما و متقاضی اشتغال را دنبال کنند. یعنی خود استارتاپ بر اساس این ایده شکل بگیرد که امکان اتصال کارفرماها و متقاضیان اشتغال را فراهم کرده و مثلا در قالب یک سایت کاریابی به صورت آنلاین این کار را انجام دهد. کاری که این روزها انواع سایت کاریابی آن را انجام می دهند.
می توان با افزودن کمی چاشنه خلاقیت و ارزش افزوده به سایت کاریابی، یک استارت آپ جدید رقم زد که بتواند در مقایسه با مراکز دیگر مثلا مراکز فعال کاریابی تهران یا کاریابی بین الملل بهتر عمل کرده و نیازهای بازار کار را تحلیل و بر اساس ایده و نگاه جدیدی فعالیت تازه ای را در این حوزه انجام دهد.
همه این موارد به شرطی است که شما بتوانید انجام فعالیت خود را به نحو شایسته ای با بازدهی بهتر و سهولت بیشتر انجام دهید.
پس ایده راه اندازی استارتاپ در این حوزه هم می تواند خودش ایده جالبی باشد.
علاوه بر آنکه خود اطلاعات و داده های موجود در سایت کاریابی یا مراکز فعالی که در کشور فعالیت دارند مانند کاریابی تهران می توانند منبع الهام ایده های جدید باشد، خود راه اندازی و توسعه سایت کاریابی و یا متفاوت با موارد مرسوم در این بازار هم می تواند نوعی بهره برداری از این ایده باشد. به گونه ای که بهانه ای برای راه اندازی یک استارتاپ جدید شوند.

کاریابی بین الملل؛ گزینه خوب برای مهاجران و فریلنسرها

حال که کمی راجع به کاریابی بین الملل نوشتیم، ذکر این نکته مهم است که بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت و خروج از کشور دارند نیاز به استفاده از خدمات سازمان های کاریابی بین الملل دارند. تا بتوانند به مساله اشتغال و یافتن شغل در کشور مقصد سر و سامان داده و مراحل مهاجرت را سریع تر و بهتر طی کنند.
همچنین کاریابی بین الملل می تواند منبع یافتن همکاری های مختلف و فرصت های جدید برای مشارکت با استارتاپ های خارجی باشد.
به گونه ای که افرادی که توانایی همکاری و انجام فعالیت های خارج از کشور را دارند می توانند از مراکز کاریابی بین الملل استفاده کنند تا بتوانند ضمن حضور در ایران، از درآمد ارزی بهره مند شوند.

کاریابی تهران یا کاریابی بین الملل گسترش دهنده دامنه استارتاپ

کاریابی تهران یا کاریابی بین الملل هر کدام می تواند باعث شود که به نوعی فعالیت استارتاپ یا کسب و کار نوین شما به دیگران معرفی شود و دامنه گسترش فعالیت آن را گسترش دهد.
در توضیح این مطلب می توان گفت مثلا شما ایده خاصی در ذهن دارید، و متخصص این امر در حال حاضر در کشور حضور ندارد و یا در شهرستانی که شما در آن حضور دارید متخصص آن حوزه وجود ندارد می توانید از امکان استخدام افراد دیگر که در مکان های دیگر حضور دارند استفاده کنید.
برای این کار می توانید آگهی هایی به کاریابی تهران که معمولا افراد بیشتری به آنها رجوع می کنند تا فرصت های شغلی جدید را مورد بررسی و جستجو قرار دهند بسپارید یا اگر مایل هستید با افراد خارجی همکاری داشته باشید می توانید درخواست استخدام خود را به کاریابی بین الملل و یا سایت کاریابی بین الملل بسپارید.
در این صورت مشاهده می کنید که می توانید هم دامنه فعالیت استارتاپ خود را با کمک سایت کاریابی یا کاریابی بین الملل افزایش دهید و هم مثلا از متخصصانی که در تهران حضور دارند از طریق کاریابی تهران استفاده نمایید.
در این صورت تیمی که استارتاپ شما را تشکیل می دهد می تواند از شایسته ترین افرادی تشکیل شود که به شما در مسیر رسیدن به اهداف تان کمک کرده و هدف نهایی استارتاپ را در گرفتن بازار مورد نظر محقق سازند.

کاریابی

مزایای استفاده از سایت کاریابی برای استارتاپ

پیش از آنکه سایت کاریابی در بین افراد مرسوم شود، معمولا متقاضیان استخدام یا کارفرماها درخواست های خود را به روزنامه های کثیرالانتشار، نشریات و دیگر منابع چاپی می سپردند تا منتشر شود.
به این گونه افراد در هر دو طرف ماجرا به این منابع مراجعه می کردند و ساعت ها مشغول گشتن و بررسی این موارد بودند و با انبوهی از آگهی هایی رو به رو بودند که زمان زیادی از آنها را می گرفت تا بتوانند گزینه مد نظر خود را بیابند.
اما با راه اندازی و فراگیر شدن استفاده از سایت کاریابی، مراکز کاریابی اعم از کاریابی تهران یا کاریابی بین الملل به این مساله توجه کردند که سایت کاریابی خود را هم راه اندازی کنند.

 

 صرفه جویی در زمان

استفاده از سایت کاریابی این مزیت را دارد که همواره می توانید از آخرین روزآمدسازی ها در درخواست های شغل و یا استخدام از طریق ایمیل یا پست الکترونیک و دیگر کانال های ارتباطی مانند ارسال پیام کوتاه و یا عضویت در کانال های تلگرام این مراکز استفاده کرد و به محض قرار گرفتن آگهی در سایت اگر قبلا علاقه مندی های خود را اعلام کرده اید در جریان آگهی های جدید قرار بگیرید.

 

 امکان جستجو در کلیدواژه ها

همچنین دیگر مزیت سایت کاریابی این است که امکان جستجوی کلیدواژه های مورد نظر را به کاربران می دهد و افرادی که علاقه مند به یافتن همکار و یا شغل هستند می توانند دقیقا آنچه را که مد نظر دارند جستجو کرده و فیلترهای خاصی را نیز انتخاب کنند که سریع تر به جواب خود برسند.

 

 سهولت کار

بنابراین امروزه سایت کاریابی، کار را برای استارتاپ ها هم که می توانند در نقش کارفرما باشند یا در نقش کسانی که حاضرند با استارت آپ ها به عنوان تیم همکار، مشارکت داشته باشند آسان کرده است.

 

دسترسی به بروز ترین و آخرین اخبار و آگهی های استخدامی

از مزیت های استفاده از سایت های استخدامی و کاریابی امکان مشاهده جدید ترین آگهی هاست. شما به صورت آنلاین در این سایت های می توانید اخبار مزبوط به استخدامی ها و شغل ها را دنبال کنید. برای مثال اگر به دنبال استخدامی در بانک هستید، می توانید جدید ترین آگهی پذیرش های استخدامی بانک های مدنظر خود را در سایت های کاریابی مشاهده کنید.

 

 امکان استفاده از گزینه دورکاری

همچنین امکان استفاده از گزینه دورکاری با استفاده از سایت کاریابی فراهم است. همکاری های آنلاین و مبتنی بر اینترنت این روزها بسیار گسترش پیدا کرده است و افراد و کارفرماهای بسیاری مایل هستند که این روزها از این گزینه استفاده کنند.
مراجعه شما به سایت کاریابی و جستجوی افرادی که حاضرند به صورت دورکاری با شما همکاری داشته باشند اگر در نقش کارفرما هستید می تواند به شما در یافتن این دسته از افراد کمک کند.
و اگر خود شما متقاضی همکاری و مشارکت در فعالیت یا خدمت خاصی هستید، و تمایل به انجام فعالیت یا خدمت خود به صورت دورکاری دارید مراجعه به سایت کاریابی هم می تواند گزینه های خوبی پیش روی شما قرار دهد که با جستجو بین آنها به بهترین مورد دست یابید.

 

 دسترسی به بازار کار تهران

معمولا از آنجایی که کاریابی تهران دارای متقاضیان بیشتری است و از سوی دیگر فرصت های شغلی بیشتری در اختیار قرار می دهد معمولا افراد مایل هستند که به این نوع مراکز مراجعه کنند. زیرا گمان می کنند که فرصت های بهتر با درآمدهای مناسب تر در انتظار آنهاست و البته دیدگاه چندان اشتباهی نیست.
چون همان طور که بازار کار تهران نسبت به بازار کار دیگر شهرها در ایران از اوضاع بهتری برخوردار است، کاریابی تهران هم می تواند گزینه های بهتری در اختیار متقاضیان استخدام و یا کارفرماها قرار دهد.
در این مقاله راجع به این صحبت کردیم که چطور مراکزی مانند سایت کاریابی، کاریابی تهران و کاریابی بین الملل کار استارت آپ ها را در هر کدام از مراحل آسانتر کرده اند و حتی می توانند منبع الهام برای راه اندازی استارت آپ جدید باشند.

 

۳ استارتاپ ایرانی استخدام و کاریابی

همانطور که گفته شد کاریابی برای استارتاپ ها از طریق سایت های کاریابی به دلایلی مانند صرفه جویی در وقت، سهولت کار و… بهتر است و امروزه نیز بسیاری از متقاضیان کار از طریق این سایت ها اقدام به پیدا کردن کار در استارتاپ ها و شرکت ها می کنند. در اینجا به ۳ سایت خوب و متعبر در ایران اشاره خواهیم داشت؛

۱. جابینجا

این استارتاپ به شما فرصت های شغلی در شرکت ها و استارتاپ ها معرفی می کند.

 

۲. جاب ویژن

این استارتاپ مهارت ها و توانمندی های شما را در نظر می گیرد و مطابق با همان به شما فرصت های شغلی را معرفی می کند.

 

۳. کار بانک

کار بانک نیز منبع کاملی از انواع رزومه های کاری و فرصت های شغلی در حوزه های مختلف است.