استارتاپ ها چگونه به کار در منزل اینترنتی کمک کرده اند؟

این روزها بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که با کسب و کار اینترنتی در منزل، نیاز خود به داشتن درآمد و شغل و استخدام در سازمان های مختلف را مرتفع سازند. برخی از استارتاپ ها می توانند کمک بزرگی در این زمینه باشند و برخی می توانند بر اساس همین ایده شکل گرفته و توسعه یابند.
در این مقاله پیدایش ، راجع به این که چطور کار در منزل اینترنتی می تواند یک راه حل مناسب برای کسب درآمد از اینترنت و یا حتی راه اندازی استارت آپ باشد صحبت می کنیم.

 

استارتاپ ها و کار در منزل اینترنتی

استارتاپ ها معمولا حول ایده جدیدی شکل می گیرند که قرار است نیازی از افراد دیگر را در زمینه ای خاص برطرف نماید.
از آن جا که رفع نیاز باید موفق تر از رقبا صورت گیرد، استارتاپ هایی که به صورت کار در منزل اینترنتی هستند می توانند به انواع روش ها انجام گرفته و در رقابت تنگاتنگ با رقیبان حاضر در بازار برگ برنده ای در دست داشته باشد. برگ برنده استارتاپ ها ممکن است این باشد که بتوانند برای افراد امکان کسب درآمد از اینترنت را فراهم کنند.

استارتاپ

کار در منزل اینترنتی: بازی برد برد برای هر دو طرف

به گونه ای که این امکان را فراهم کنند که همکاران آنها در تیمی که تشکیل شده است به صورت کار در منزل اینترنتی همکاری داشته باشند که این مساله می تواند به سود هر دو طرف می تواند تمام شود.
داستان استخدام ها این روزها داستان جالبی به نظر نمی رسد و تامین نیازهای افراد داوطلب استخدام گاهی اوقات در توان کسب و کارهای نوپا یا استارتاپ ها نیست. بنابراین به جای استخدام افراد و پرداخت حق بیمه و دیگر حقوق کسانی که استخدام شده اند استارتاپ ها می توانند از کسب و کار اینترنتی در منزل به عنوان گزینه همکاری با افراد تیم استفاده کنند.
در این صورت دیگر لازم نیست هزینه هایی بابت استخدام فیزیکی و حضوری بپردازند یا مبالغی را بابت اجاره محلی که افراد استخدام شده در آن مشغول به فعالیت و کار شوند متقبل گردند.
بنابراین کار در منزل اینترنتی را ترجیح می دهند تا بتوانند ضمن کاهش هزینه های جانبی، از افرادی که علاقه مند به کسب و کار اینترنتی در منزل هستند استفاده نمایند.
افراد علاقه مند به کسب و کار اینترنتی در منزل هم به جای آنکه به فکر فرایندهای گاهی طولانی استخدام بگردند ترجیح می دهند گزینه کسب درآمد از اینترنت را برای گذران زندگی خود انتخاب کنند و آزادی عمل بیشتری داشته باشند.
بنابراین به نوعی کسب و کار اینترنتی در منزل، می تواند بازی برد برد هم برای استارتاپ باشد و هم برای تیمی که قرار است با استارت آپ همکاری های لازم را داشته باشد و این کسب و کار نوپا را در رسیدن به اهداف خود یاری کند.

 

استارتاپ هایی در قالب کار در منزل اینترنتی

از طرفی گاهی اوقات پیش آمده است که استارتاپ کلا به عنوان یک نوع کار در منزل اینترنتی انجام می شود. افرادی که کسب و کار اینترنتی در منزل دارند می توانند کسب درآمد از اینترنت داشته باشند و محصول نهایی استارتاپ را به صورت اینترنتی به فروش برسانند.

 

طیف مشاغل کار در منزل اینترنتی

طیف مشاغلی که می تواند کار منزل اینترنتی مطرح شوند روز به روز در حال افزایش است و افراد علاقه مند زیادی حاضرند این نوع کسب درآمد از اینترنت را جایگزین استخدام در شرکت ها و سازمان های مختلف کنند.
کار در منزل اینترنتی، امکان این را فراهم می کند که با کمترین هزینه های ممکن و فقط از طریق کسب درآمد از اینترنت استارتاپ خود را راه اندازی، توسعه و مدیریت کرد.
کارهایی مانند فروش محصولات خود و دیگران از نوع کار در منزل اینترنتی است و هر فردی بدون توجه به میزان تحصیلات، جنسیت، محل سکونت و یا سن و سال می تواند این کار را داشته باشد و کسب درآمد از اینترنت را تجربه کرده و به نوعی کسب و کار اینترنتی در منزل خود را مدیریت کند.

 

هر کسب و کار خانگی را نمی توان استارتاپ در نظر گرفت

مهم اصل یک استارتاپ مقیاس پذیر بودن و تکرار پذیر بودن آن است. بسیاری از کسب و کار ها هستند با اینکه ایده نو  و خلاقیت دارند اما استارتاپ درنظر گرفته نمی شوند. کسب و کاری را می توان استارتاپ در نظر گرفت که بتواند مشتری بیشتری را با  تکرار درآمدزایی  از مشتری ها با وجود یک مدل کسب و کار یکسان جذب کند که به این ویژگی تکرار پذیری می گویند. درمورد مقیاس پذیری نیز می توان گفت افرایش خدمات و سرویس دهی به مشتری بدون افزایش هزینه ها و… . این دو ویژگی باید در مدل کسب و کاری یک استارتاپ باشند تا بتوان آن کسب و کار را استارتاپ خطاب کرد.

ایده استارتاپ

نمونه هایی از کسب و کار اینترنتی در منزل

زن خانه داری که به فروش دست سازه های خود می پردازد می تواند یک نوع کار در منزل اینترنتی به وجود آورد و محصولات و کالاهای خود را به بازار هدف و کسانی که علاقه مند این دست سازه ها هستند عرضه کند و با فروش آنها در وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی کسب درآمد از اینترنت و مهارتی که دارد داشته باشد.
هنرمندی که نقاشی می کشد یا تصویرگری کتاب می کند، آشپزی که می تواند غذاهای جدید درست کند تا مربی کودکی که می تواند کودکان را سرگرم کند و به آنها آموزش دهد همه به نوعی می توانند کار در منزل اینترنتی داشته باشند.

 

ملزومات کار در منزل اینترنتی

لازمه داشتن کار در منزل اینترنتی داشتن یک مهارت، تخصص، هنر و … همچنین آشنایی با نحوه کسب درآمد از اینترنت و آشنایی با بسترهایی است که از آن طریق بتوان حاصل مهارت، تخصص و یا هنر خود را به فروش رساند. دراین صورت است که یک کسب و کار اینترنتی در منزل شکل می گیرد.
حتی بخش جذابی که این روزها توجه استارت آپ ها را هم به خود جلب کرده است حوزه آموزش است. بسیاری از استارت آپ ها بر این نکته استوار شده اند که بتوانند مهارت، تخصص و یا هنر خاصی را به صورت بسته های آموزشی، یا آموزش های به صورت زنده از طریق امکانات فراهم شده توسط اینترنت به دیگران آموزش دهند و از این طریق کسب درآمد اینترنتی داشته باشند.

 

نکات مهم در راه اندازی و مدیریت کار در منزل اینترنتی

همه این فعالیت ها و خدمات می تواند به صورت کار در منزل اینترنتی در نظر گرفته شود. مهم آن است که هم مهارت فروش محصول و خدمات در فرد وجود داشته باشد و هم بستر مناسب را برای ارائه و عرضه محصول نهایی خود انتخاب کرده و با نحوه تعامل با آن بستر آشنایی داشته باشد.
همچنین کار در منزل اینترنتی نیاز به صبر و بردباری دارد و به نوعی کاری بیست و چهار ساعته است و بسیاری از مشتریان توقعی که از کسب و کار سنتی دارند از کسب و کار اینترنتی در منزل ندارند و انتظار می رود صاحب کسب و کار اینترنتی در منزل به صورت شبانه روزی و در هر ساعتی که مشتری تمایل داشته باشد در اختیار وی باشد و بتواند پاسخگوی نیازهای مشتری باشد. بنابراین نکات مهمی در کار در منزل اینترنتی هست که استارت آپ های علاقه مند به این نوع کسب درآمد از اینترنت باید آن ها را مدنظر قرار دهند و حتما به نکات ظریف این مساله دقت کافی مبذول دارند.