راه های کسب درآمد از استارتاپ ها

راه های کسب درآمد را می توان در هر جایی جستجو کرد

در دنیای امروز، داشتن یک شغل خوب تنها راه و بهترین راه کسب درآمد در بین جوانان نیست. امروزه جوانان تمایل بیشتری به پرورش ایده های خود از طریق راه اندازی یک استارتاپ دارند. هر چند این روش ریسک و خطرپذیری بیشتری دارد اما می تواند بهترین راه برای ارائه فکر و ایده به جامعه باشد زیرا در یک استارتاپ تنها چهار نقش عمده وجود دارد؛ شما، سرمایه گذاران، همکاران و مشتریان شما، و موفقیت شما موجب موفقیت تیم می شود و رییسی وجود ندارد که برای شما تصمیم بگیرد. اما مسئله ای که همواره در راه اندازی در استارت آپ از اهمیت ویژه ای برخوردار است تامین سرمایه راه اندازی استارتاپ و کسب درآمد و سودهی آن هست.
شاید بتوان با تولید یک محصول منحصر به فرد، داشتن یک ایده خوب و خلاقانه برای ارائه یک سرویس ، بهبود یک شرایط خاص و یا هر ایده ای که متناسب با نیازهای مردم باشد کسب درآمد کرد اما هر چند که این پایه و اساس راه اندازی یک استارتاپ است، اما نمی تواند به تنهایی تضمینی برای تامین مالی راه اندازی یک استارتاپ باشد و در نهایت به پول نقد و آماده برای توسعه طرح کار، تحقیق و بررسی نیازهای بازار ، تولید نمونه های اولیه و تبلیغ برای جذب مشتری نیاز است.
در این مرحله باید ایده یا محصول نیازسنجی شود تا بتوان اطمینان کسب کرد که مشتریانی وجود دارند تا برای آن پول پرداخت کنند و بعد از اطمینان از آن می توان برای جذب سرمایه گذار اقدام کرد زیرا هیچ سرمایه گذاری تنها به واسطه ایده جدید و جذاب سرمایه خود را به خطر نمی اندازد و ریسک سرمایه گذاری روی یک استارتاپ جدید را قبول نمی کند.
اما هنگامی که ایده ی مورد نظر در استارتاپ رشد و توسعه پیدا کرد، برای کسب درآمد باید روی جذب مشتری بیشتر، جذب سرمایه گذار بیشتر و توسعه هرچه بیشتر کسب و کار تمرکز کرد تا بتوان هرچه بیشتر کار را گسترش داد و مخاطبان بیشتری را جذب کرد. استارتاپ ها باید قادر باشند اعتماد مشتری هارا به خود جلب کنند و با ارائه سرویس های نو و خلاقانه آن ها را مجاب کنند که بهترین انتخاب برای رفع نیازشان هستند.

 

راه های کسب درآمد به کمک استارتاپ ها

در این راه ابتدا باید مطمئن شد که آیا ایده یا محصول ارائه شده موجب حل یا آسان شدن یک کار می شود یا نه؟ و در نهایت باید مشتریانی را بدست آورد که برای این ایده خلاقانه یا محصول جدید هزینه کنند، با پیدا کردن این مشتری ها باید در موردشان اطلاعات کسب کرد؛ در واقع شناخت مشتری و نیاز های آن برای کسب درآمد در استارتاپ امری ضروری است.
زیرا می توان به کمک آن هر لحظه به بهبود و ارتقا هر چه بیشتر محصول یا ایده پرداخت تا جذابیت و راحتی بیشتری را برای مصرف کنندگان آن به همراه بیاورد. همچین باید یک جامعه آماری درستی از تعداد افرادی که احتمال مشتری شدن را دارند جمع آوری کرد و به کمک آن امکان معرفی استارتاپ را به افراد بیشتری که به آن ایده یا محصول نیاز دارند فراهم کرد. همچنین زمانی که جامعه آماری مشتریان بیشتر باشد احتمال موفقیت بیشتری برای جذب یک سرمایه گذار وجود دارد، استارتاپ هایی که جامعه آماری کوچکتری را هدف قرار می دهند در سوددهی و متقاعدکردن سرمایه گذار با مشکلات بیشتری روبرو می شوند.
انتخاب یک نام تجاری یا برندسازی می تواند تاثیر زیادی در ذهن مخاطب ایجاد کند و از این طریق به جذب مشتری و کسب درآمد کمک کند. زیرا داشتن برند به کار استارتاپ شما می تواند شخصیت ببخشد با طراحی لوگوی مناسب و حتی رنگ آن می توانید در ذهن مخاطب این را ایجاد کنید که با چه نوع شرکتی روبرو هست.
برای جذب مشتریان بیشتر اولین قدم بازاریابی است که در موفقیت یک استارتاپ نقش اساسی دارد، امروزه با حضور اینترنت و دسترسی به اطلاعات، قدرت بیشتر به سمت مشتریان جابجا شده و هر استارتاپ تلاش می کند تا هرچه بیشتر نظر مشتریان را به محصول خود معطوف کند و با پیشنهاد های بهتر در بازار رقابتی مشتریان را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین در بازاریابی باید با تعادل برقرار کردن در دو سوی بازار، پیروز میدان شد که هم ارائه دهنده محصول نسبت به وقت و هزینه ای که صرف کرده سود ببرد و هم مشتری بتواند به کمک این ایده سود کند یا مشکلش حل شود.

 

کسب درآمد از اینترنت

به کمک اینترنت و شبکه های اجتماعی می توان استارتاپ خود را بدون نیاز به سرمایه های کلان بازاریابی کرده و کسب درآمد کرد. با کمی خلاقیت و توجه به جامعه آماری افراد در شبکه های اجتماعی مختلف می توان خیلی راحت تر به هدف بازاریابی رسید همچنین نیاز به تمرکز همزمان بر روی تمامی شبکه های اجتماعی و کانال های مختلف وجود ندارد. باید توجه داشت که شبکه های اجتماعی مختلف مخاطب های متفاوتی دارند که می توان بهترین بستر را برای معرفی محصول یا ایده به مخاطبان انتخاب کرد. بنابراین کسب درآمد از اینترنت و تبلیغات محصولات در آن در دنیای امروزه جزیی جدایی ناپذیر در راه اندازی و معرفی استارتاپ هاست.

 

 

کسب درآمد از اینترنت

 

تبلیغات

با تبلیغات موثر می توان نظر افراد بیشتری را به استارتاپ خود معطوف کنید. در یک استارتاپ شما ممکن از بهترین و با کیفیت ترین محصول را ارائه دهید ولی تا زمانی که مردم از آن آگاه نباشند موفقیت و درآمد ناچیزی از آن خواهید داشت. تبلیغات می تواند اشکال متفاوتی از جمله مجلات، روزنامه ها، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی و بیلبوردها تا تبلیغات آنلاین در سایت های پر مخاطب و شبکه های اجتماعی را شامل شود که با توجه به نوع استارتاپ و مخاطبان آن می توان روش موثرتر تبلیغاتی را برای کسب درآمد بیشتر استفاده کرد.

 اشتراک یا حق عضویت

اگر محصولی را به کاربران ارائه می دهید می توانید برای آن حق اشتراک یا حق عضویت تعیین کنید به این صورت که کاربران شما برای استفاده از محصولات شما باید هزینه ای را بابت اشتراک با مدت زمان مورد نظر پرداخت کنند و تا زمانی که اشتراک دارند می توانند از تمام آپشن های محصولات شما استفاده کنند.

 

طراحی یک وبسایت

امروزه می توان با صرف هزینه اندک یک فروشگاه اینترنتی بزرگ برای ارائه محصول یا ایده خود داشت که در آن به راحتی محصولات را کامل معرفی کرد و مشتریان زیادی را از این طریق پیدا کرد. می توانید از نقش seo نیز در موفقیت کسب و کار و کسب مخاطب و درآمد بیشتر بهره ببرید. از این طریق می توانید کلمه های کلیدی سایت خود را مشخص کنید و بگذارید این کلمات کلیدی برای موتورهای جستجوگر مشخص شود تا سایت شما را راحت تر در نتایج جست و جو ها مشخص کند. این نیز یک راه دیگر برای افرایش کسب درآمد از اینترنت می باشد.

 

 

کسب درآمد

 

فروش محصول یا خدمات

از مهم ترین و پرکاربرد ترین راه های کسب درآمد استارتاپ ها فروش مستقیم محصول یا خدمات است. استارتاپ ها باید محصولی را داشته باشند یا خدماتی را ارائه دهند تا مشتری حاضر شود برای دریافت آن ها هزینه ای را پرداخت کند. استارتاپ ها می توانند با استفاده از بازاریابی اینترنتی محصولات خود را تبلیغ کنند و مشتری جذب کنند.

 

ساخت اپلیکیشن

طراحی یک اپلیکیشن جذاب که کاربری راحتی هم دارد می تواند مخاطبان زیادی را به سوی شما جذب کند.
در استفاده از اینترنت و کسب درآمد از اینترنت نباید مانند یک رادیو تنها گوینده بود بلکه باید همواره با مشتریان تعامل داشت، در بازار پر رقابت امروز که هر لحظه ممکن است رقیب هایی با پیشنهادات یا کیفیت و ارائه بهتر ظاهر شوند، ضروری است که با مخاطبان و مشتریان در ارتباط بوده و نظرات و انتقاد های آن ها را در کار مدنظر قرار داد.

 

مشاوره های آنلاین برای ارائه محصولات خود داشته باشید

اگر بتوانید در نقش یک متخصص ظاهر شوید مخاطبان زیادی را ممکن است به سمت ایده خود جذب کنید و درآمد استارتاپ خود را افزایش دهید.

 

ویدئو درست کنید

یکی از راه های کسب درآمد تولید ویدئو های جذاب است. نمی توان تاثیر ارائه محصول یا ایده به صورت ویدئویی را نادیده گرفت، هیچ کس غیر از شما نسبت به هدف و کاربرد و اهمیت استارتاپی که در دست دارید آگاه نیست، و شما می توانید با یک ارائه موفق و قوی نسبت به کار و ایده ی خود، نقش بسزایی در معرفی هر چه بهتر آن ایفا کنید و در نهایت آن را در شبکه های اجتماعی مانند آپارات قرار دهید.

 

ارائه پیشنهادات وسوسه انگیز

در شرایط پر رقابت ارائه پیشنهاداتی که همراه با سود بیشتری برای مخاطبان باشد همواره می تواند راهی موثر برای جذب مشتریان و مخاطبان بیشتر را فراهم کند که بتوان مقدار سود کمتر را با فروش و ارائه محصولات بیشتر جبران کرد. نیازی نیست این پیشنهادات به صورت پرداخت های نقدی باشد، بلکه می توان مزایایی را برای مشتریان در نظر گرفت برای مثال می توان با تخفیف در خرید، تخفیف در صورت خرید تعداد بیشتر، تخفیف در صورت معرفی محصولات به افراد بیشتر و… در نظر گرفت.
وقتی استارتاپ توسعه پیدا کرد و مخاطبان زیادی را به خود جذب کرد می توان شرکت خود را برای عرضه عمومی در بازار سهام ثبت کرد، در این صورت با فروش سهام، سرمایه گذاران و شما درآمد بیشتری را می توانید کسب کنید.

 

جمع بندی

طبق بررسی پیدایش امروزه استارتاپ ها، می توانند سرمایه های عظیمی را برای صاحبان خود فراهم آورند. اما این امر وابسته به برنامه ریزی صحیح و خلاقیت کافی می باشد. در دنیای استارتاپ ها هم مانند تمامی کسب و کارهای دیگر، شکست های بسیاری مشاهده می شود. پس اگر می خواهید استارتاپ موفقی داشته باشید، هدف خود را کاملا مشخص کنید، از افراد خلاق و با تجربه در این زمینه استفاده کنید، برنامه ریزی را فراموش نکنید و راه های کسب در آمد از استارتاپ را به خوبی بیاموزید. درآمدی که از خلاقیتتان کسب می کنید، بسیار شیرین است!