درباره ما

سرمایه گذاری گروه مهندسی آی کن روی استارتاپ ها

تاسیس گروه مهندسی آی کن

 

یک تیم متخصص از فارغ التحصیلان دانشگاه در سال ۱۳۷۹ به منظور ارتقا سطح فناوری در کشور و در جهت پاسخ دهی به نیاز بازار در حوزه نرم افزار شرکت آی کن را تاسیس نمودند. اولین محصول شرکت در این سال سیستم بایگانی و دبیرخانه بود. از ابتدا نرم افزار ها برای ارائه خدمات بر روی بستر وب توسعه پیدا کردند. به مرور زمان سیستم اتوماسیون اداری و سازمان الکترونیک به هسته اولیه اضافه شد تا شرکت آی کن، اولین شرکت ایرانی باشد که یک BPMS استاندارد برای استفاده سازمان ها و شرکت ها بر روی بستر وب تولید کرده باشد. هم اکنون ورژن ۱۰ نرم افزار سازمان الکترونیک آی کن (ICAN standard BPMS) روانه بازار شده است. این ورژن که به نوعی هوشمند نیز شده است باید بر روی سرور حدود ۲۰۰۰ سازمان که از این سیستم استفاده می نمایند نصب گردد و به حدود یک میلیون کاربر که از آن استفاده می نمایند خدمات ارائه کند.

اضافه شدن نرم افزار یکپارچه ساز و ماژول های جانبی به سبد محصولات

گسترده تر شدن دامنه مشتریان و استفاده آنها از نرم افزار های متنوع و گوناگون در کنار ارتباطات نرم افزاری با بیرون از سازمان یک نیاز جدید را برای سازمان ها و سرویس گیرندگان بوجود آورده بود. نیاز به ارتباط نرم افزار ها با زیر ساخت و فناوری های مختلف که هر کدام روی یک سیستم عامل خدمات خود را ارائه می کردند دیگر یک انتخاب برای سازمان ها نبود و در صورتی که این ارتباط برقرار نمی شد گویی هنوز هم سیستم ها در حال ارائه خدمات بصورت سنتی هستند. در این راستا شرکت آی کن نرم افزار یکپارچه ساز (ESB) را که آن نیز با استاندارد های جهانی تولید شده است را روانه بازار کرد و خیلی زود توانست بعنوان رهبر بازار سهم زیادی از سازمان های واجدالشرایط را متقاعد به استفاده از نرم افزار نماید. با استفاده از سامانه یکپارچه ساز سازمان ها دیگر نیاز نیست نرم افزار های قدیمی یا جزیره ای خود را کنار بگذارند و می توانند از همه آنها بصورت یکپارچه استفاده نمایند.

اضافه شدن نرم افزار BPMS و ماژول های جانبی به سبد محصولات

باتوجه به رشد استفاده از نرم افزار ها در سازمان ها و نیاز روز افزون به الکترونیکی شدن تمام فرایند های کسب و کار، دیگر فقط نرم افزار های پکیج و آماده جواب گوی نیاز سازمان ها نبود. در کنار مورد مذکور نبود یک نرم افزار BPMS قدرتمند بومی که در استاندارد های جهانی باشد نیز مزید بر علت شد تا شرکت آی کن تولید یک نرم افزار BPMS را که بتواند نیاز سازمان های خیلی بزرگ را نیز مرتفع سازد، تولید نماید. زیر ساختی که به واسطه آن بتوان براحتی حتی یک ERP قدرتمند فرایند گرا برای سازمان تولید کرد. با استفاده از BPMS سازمان ها دیگر مشکلی برای پیاده سازی حتی فرایند های خاص خیلی کوچک یا خیلی بزرگ خود را نیز نداشتند و به راحتی توانستند یک سازمان تمام الکترونیک را پیاده سازی نمایند. در کنار این محصول و به منظور ارتباط دائم و پیوسته نرم افزار ها با سرویس گیرندگان، نرم افزارهای مدیریت هوشمند پیامک، فکس و تلفن گویا نیز به سبد محصولات آی کن اضافه شد. لازم به توضیح است این محصولات نیز با سایر محصولات شرکت یکپارچه هستند.

اضافه شدن نرم افزار های مالی و منابع انسانی به سبد محصولات

با توسعه بازار توسط محصول قدرتمند سازمان الکترونیک آی کن و اعتماد گسترده بازار وسیع مشتریان به شرکت آی کن و انتظار ایشان به منظور داشتن یک سبد کامل از محصولات نرم افزاری مورد استفاده سازمان، مدیران شرکت توسعه سبد محصولات را در دستور کار خود قراردادند.در سال های بعد نرم افزار های منابع انسانی، کارگزینی، انبار، اموال، قراردادها، بازرگانی و خرید، حقوق و دستمزد، حسابداری، بودجه و… به سبد محصولات شرکت اضافه شد و دراختیار مشتریان شرکت قرار گرفت. به تناسب شرایط بازار و نیاز به تکمیل نرم افزارها، سیستم حسابداری تعهدی نیز به مجموعه محصولات اضافه گردید و هم اکنون اضافه شدن نرم افزار بودجه ریزی عملیاتی در دستور کار شرکت قرار دارد. از نکات حائز اهمیت این محصولات ارتباط همه آنها با هم و ارتباط یکپارچه آنها با سازمان الکترونیک آی کن است به نحوی که مواردی مانند درخواست کالا، ارسال فیش حقوقی، حکم کارگزینی، اموال دراختیار فرد، درخواست خرید و… کاملا بصورت مکانیزه انجام می گردد.

سرمایه گذاری گروه مهندسی آی کن روی استارتاپ ها

در کنار نگهداری نرم افزار های قبلی و توسعه آنها مطابق نیاز بازار و فناوری روز دنیا، گروه مهندسی آی کن تلاش دارد از حدود دو دهه تجربه خود در حوزه تولید نرم افزار، بازاریابی، فروش، پشتیبانی و … استفاده نماید و در کنار انجام رسالت اجتماعی خود، بر روی ایده ها و استارتاپ ها نیز سرمایه گذاری کند. در طرح پیدایش، آی کن بر روی ایده و استارتاپ در مراحل پیش شتابدهی، شتابدهی و سرمایه گذاری ورود پیدا می کند و سعی دارد با حمایت مادی و معنوی خود از صاحبان ایده و استارتاپ آنها را برای ساختن رویایشان همراهی نماید. در این طرح خدمات ارائه شده به یک سرمایه ناچیز، یک میز و صندلی برای شتابدهی ختم نمی شود و آی کن سعی دارد یک ایده را از زمان ایجاد تا تجاری سازی کامل همراهی نماید. بدیهی است وجود دفتر و نماینده در ۳۱ استان، بیش از ۲۰۰۰ مشتری در سطح کشور، ایجاد بیش از ۵۰ نرم افزار بزرگ سازمانی، تجربه حضور ۲۰ ساله در حوزه فناوری، بیش از یک میلیون کاربر سرویس گیرنده از سیستم و … شرایط بی نظیری را برای رشد و پیشرفت استارتاپ ها ایجاد نموده است و آی کن سعی دارد از این ظرفیت به عنوان یک بستر مهم در رشد و ارتقا کسب و کارهای نوپا بهره بگیرد.

هیجان حضور در استارتاپ

حضور در یک تیم استارتاپ یا شروع یک کسب و کار جدید همیشه پر از چالش و فرصت بوده، در بهترین شرایط چالش ها از فرصت ها بیشتر است، اما باید قبول کرد حضور در یک استارتاپ هیجان انگیز و پر از تجربه جدید است که اگر به کسب و کار و تجاری سازی تبدیل شود فرصتی بی نظیر را برای صاحب آن پدید آورده است.

سرمایه گذاری روی استارتاپ

آی کن با اجرای طرح سرمایه گذاری و شتابدهی پیدایش سعی کرده از چالش های یک استارتاپ تا جای ممکن بکاهد و ریسک های آن را برای صاحبان آن تبدیل به فرصت نماید. آی کن می خواهد صاحبان ایده و استارتاپ که قدرت ریسک داشتند را تا رسیدن به موفقیت کامل همراهی نماید.

© 2022 Peidaiesh. All rights reserved.