کسب درآمد از اینترنت از طریق استارتاپ

 

طبق بررسی های پیدایش ، این روزها بسیاری از مردم به دنبال کسب درآمد از طریق اینترنت فضای مجازی هستند. برخی از آنها هم قصد دارند استارتاپ خودشان را راه اندازی و توسعه دهند و چه فضایی بهتر از شروع در اینترنت؟ فضایی با صرف هزینه کمتر و بازدهی بیشتر. اما راه های کسب درآمد از اینترنت متنوع است.
در این مقاله راجع به این موضوع صحبت می کنیم که راه های کسب درآمد از اینترنت کدام اند و کسب درآمد از طریق اینترنت معمولا به چه صورت انجام می شود. در صورتی که افراد از آموزش کسب درآمد از اینترنت برخوردار شوند می توانند راه حل بسیاری برای یافتن شغل و منبع درآمد بیابند مخصوصا این روزها که به دلیل مسائل اقتصادی، بسیاری از افراد با عدم موفقیت در بازار کار روبه رو شده اند.
کسب درآمد از طریق اینترنت، روش مرسومی بین کسانی است که فضای کار در اینترنت را به خوبی شناخته اند. راه های کسب درآمد از اینترنت، متنوع است و روش های متعددی دارد. کسب درآمد از اینترنت در بسترهای مختلفی انجام می شود. اولین نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که راه های کسب درآمد از اینترنت گرچه متنوع است اما باید مناسب ترین آن ها را انتخاب کنیم تا استارت آپ موفق تری داشته باشیم.

 

کسب درآمد اینترنتی چیست؟

در ابتدا قبل از اینکه به شما راه های کسب در آمد اینترنتی را معرفی کنیم، به توضیح و تعریف کسب درآمد از اینترنت می پردازیم.

همانطور که همه ما می دانیم در عصری قرار داریم که اینترنت واقعا مانند مانند یک معدن طلا با ارزش است. در واقع اینترنت آنقدر در زندگی ها نقش مهمی دارد که در صورت نبود آن همه چیز بهم می ریزد. حال سوال این است ” چرا از این اینترنت که همیشه در دسترس ما است و درمان هر دردی است، نتوانیم پول دربیاوریم؟ ” در پاسخ باید گفت می شود اما نه همین سادگی!

کسب درآمد از اینترنت اصول و روش های خود را دارد که ما در مقالات پیدایش به آن ها پرداخته ایم. در ادامه با مزایا کسب درآمد از اینترنت آشنا خواهیم شد؛

 

کسب درآمد از اینترنت

 

مزایا کسب درآمد از اینترنت

ابتدا به معرفی چند مورد از مزایا های استفاده از بستر اینترنت برای کسب درآمد می پردازیم؛

۱. در دسترس بودن در هر جایی و نداشتن محدودیت زمانی

۲. نیاز نداشتن به سرمایه زیاد

۳. رشد سریع تر کسب و کار در بازه زمانی کوتاه تر

۴. پردرآمد تر بودن از روش های سنتی

۵. عدم نیاز به داشتن مکان یا دفتر خاصی برای شروع

 

راه های کسب درآمد از اینترنت کدامند؟

• از فعالیت در یک وب سایت گرفته تا راه اندازی استارت آپ در فضای شبکه های اجتماعی تا آگهی در سایت های فروش. بنابراین با تنوعی از راه های کسب درآمد از اینترنت مواجه هستیم که هر کدام می تواند برای استارت آپ خاصی مناسب باشد. استارت آپ مورد نظر ما باید در بستر مناسب خود شکل گرفته و توسعه یابد.

• کسب درآمد از طریق اینترنت، می تواند از طریق راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی باشد که کالاهای فیزیکی در آن به فروش برسد که نمونه آن فروشگاه های آنلاینی مانند دیجی کالا، یا بامیلو هستند که کسب درآمد از اینترنت در آنها به صورت فروش کالا است. می تواند کالای مورد نظر فیزیکی نباشد و مانند سایت های فروش فایل، یک محصول دیجیتالی در آن به فروش برسد. این محصول می تواند کالا یا خدمت شما باشد یا شما فقط نقش واسطه را ایفا کنید.

• کسب درآمد از طریق اینترنت می تواند به صورت همکاری با سایر فعالان در این حوزه باشد و استارت آپ مورد نظر می تواند همکار دیگر استارت آپ ها شود. مثلا فردی در نقش تولیدکننده محتوا می تواند به صورت فریلنسری با دیگر استارت آپ ها همکاری داشته باشد و به عنوان یک استارت آپ مجازی عمل نماید.

• از طرف دیگر بسیاری از متخصصان حوزه های مختلف ممکن است نتوانسته و یا نخواسته باشند به استخدام شرکت ها و سازمان ها درآیند و دست به راه اندازی استارت آپ در حوزه تخصص خود بزنند. آنها معمولا اینترنت را بهترین و به صرفه ترین فضا برای شروع کسب و کار خود می یابند و از طریق دادن آگهی در سایت های فروش و یا راه اندازی صفحه در شبکه های اجتماعی و یا وب سایت خود، خدمت خود را به دیگران معرفی می کنند و سفارش پروژه می گیرند.

• شغل مشاوره از راه های دیگر کسب درآمد از طریق اینترنت است که مشاوران در حوزه های مختلف می توانند با استفاده از امکانات و مزیت های فضای مجازی خدمات خود را به مشتریان ارائه کرده و اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار دهند. این روزها روانشناسان، مشاوران املاک، مشاوران تحصیلی و دیگر مشاوران می توانند به خوبی از فضای اینترنت استفاده کرده و اطلاعات لازم را در قبال دریافت هزینه مشاوره در اختیار افرادی که نیاز به مشاوره دارند قرار دهند.

• بسیاری از فریلنسرها علاوه بر این که مشتریان دائمی دارند، توانسته اند با همکاری با وب سایت ها و کسب و کارهای خارج از کشور دست به کسب درآمد از اینترنت بزنند. به این صورت که با انجام خدماتی چون برنامه نویسی، طراحی وب سایت، کار با نرم افزارهای مختلف، تولید محتوا به زبان های دیگر، و یا حتی تایپ توانسته اند از اینترنت به صورت دلاری کسب درآمد کنند که قطعا موقعیت بهتر و درآمد های بهتری در پی دارد.

• حتی همکاری در فروش و گرفتن پورسانت از سایت های فروش خارجی نیز راه های پردرآمدی هستند که افرادی که با این روش ها آشنایی دارند به موفقیت های سریع تر و بهتری دست پیدا می کنند. برای این مهم، نیاز است که شما بر اساس علاقه و تخصص خود وقت مناسبی را برای تحقیق پیرامون راه های کسب درآمد از اینترنت صرف کنید تا به مطلوبی که مدنظرتان است برسید. البته گرفتن پورسانت از محصولات داخلی نیز روش رایجی در کسب درآمد از طریق اینترنت است.

انتخاب بستر مناسب

پس اولین قدم پس از آنکه مشخص کردیم ایده ما چیست و قرار است این استارت آپ چه کسانی را بازار هدف خود قرار دهد، انتخاب یک بستر مناسب برای ارائه است.
این بستر مناسب می تواند راه اندازی و توسعه یک وب سایت باشد که در اینجا هم باز انواع راه های کسب درآمد از اینترنت بر بستر وب سایت را داریم. در این مرحله فرد باید انتخاب کند که کدام روش را برای کسب درآمد از اینترنت انتخاب کند.
بنابراین همان طور که اشاره شد استارت آپ های مختلف می توانند از این امکان استفاده کرده و به جای آنکه خود را درگیر روندهای اداری و مخارج سنگین مانند اجاره دفتر، پرداخت قبوض، استخدام کارکنان مختلف نمایند بنای کسب و کار و استارت آپ شان را بر فضای مجازی بگذارند و هزینه های بسیاری را صرفه جویی کنند.

کسب درآمد از اینترنت

آموزش کسب درآمد از اینترنت

اما نکته مهمی که باید به آن توجه کرد آموزش کسب درآمد از اینترنت است که باعث صرفه جویی در زمان و انرژی افراد علاقه مند می شود و آنها را از رفتن راه های بی نتیجه باز می دارد. برای این مهم، صرف زمان کافی برای آموزش کسب درآمد از اینترنت بسیار مهم است و باید از متخصصان این حوزه و کسانی که تجربه این نوع از کسب درآمد از اینترنت را دارند استفاده کرد تا ضمن آشنایی با انواع راه های کسب درآمد از اینترنت، بهترین مسیری که می تواند به شما در کسب درآمد از اینترنت کمک کند را نشان دهد. پس آموزش کسب درآمد از اینترنت را دست کم نگیرید و سعی کنید از این امکان استفاده کنید تا در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید.

 

نکته ای که برای کسب درآمد اینترنتی باید آن را در نظر داشته باشید.

اگر از فعالان کسب و کار های اینترنتی هستید یا قصد دارید که از طریق اینترنت کسب درآمد داشته باشید باید برخی موارد را درنظر داشته باشید. فراموش نکنید که کسب درآمد از اینترنت فعالیتی مستمر و قابل پیش بینی نیست. درواقع اگر می خواهید درآمدی پایدار و مستمر از این راه کسب کنید باید تلاش زیاد و پایدار و صبر زیادی داشته باشید. ایده کسب کار شما باید مناسب باشد تا بتواند مخاطب جذب کند. به طور کلی در کسب و کار های اینترنتی با ایده مناسب، این گذشت زمان است که مشخص می کند کسب و کار اینترنتی شما می تواند پولساز باشد یا خیر.

 

از چالش های کسب درآمد اینترنتی

– باید توجه داشت گرچه کسب درآمد از اینترنت دارای مزایای کار از منزل، آزادی، عدم وابستگی به مکان یا زمان خاص، و حتی سن خاصی است؛ در کنار آن سختی ها و مشکلاتی نیز دارد. جلب اعتماد مشتریان به یک کسب و کار آنلاین به خصوص در ابتدای کار استارت آپ ها سخت است و تا وقتی که مشتری شما اعتماد لازم را به دست نیاورده باشد کسب درآمد نیز مشکل و سخت می شود. همچنین اعتماد دوطرفه بین شما و مشتری نیز بسیار مهم و ایجاد آن کمی زمانبر است و شاید لازم باشد در ابتدا با آزمون وخطا در مورد اعتماد به سفارش دهنده شروع کنید.

– برای این منظور باید توجه داشته باشید که در آموزش کسب درآمد از اینترنت، در این موضوع تمرکز بیشتری داشته باشید تا با روش های جلب اعتماد مشتری بیشتر آشنا شده و از تجارب استارت آپ های دیگر در این رابطه استفاده کنید و همواره روحیه آموزش پذیری داشته باشید تا از پس چالش های این نوع کسب و کار برآیید.

– همچنین به این مطلب توجه داشته باشید که باید روحیه صبر و بردباری، جستجو برای موقعیت های جدید کسب درآمد و همکاری و تعهد را در خود پرورش دهید تا بتوانید در همکاری با مشتریان و سازمان هایی که با آنها مرتبط هستید رضایت خاطر آنها را جلب کرده و بتوانید همکاری ها را مستمر و مداوم سازید. چه بسا همین همکاری های کوچک بعدها در صورت رضایت مشتری منجر به همکاری در سطوح بالاتر شود و بتواند کسب درآمد شما از اینترنت را به صورت دائمی تضمین کند.

 

جمع بندی

پس با توجه به این که راه های کسب درآمد از اینترنت بسته به ایده استارت آپ شما می تواند متفاوت باشد باید وقت خوبی را صرف جستجو و تحقیق پیرامون امکان اجرایی شدن ایده خود و چگونگی آن کنید و با مشاهده کارهای انجام شده و روش هایی که دیگران هم اکنون از آنها کسب درآمد می کنند، به نتیجه نهایی که مناسب استارتاپ شماست برسید و شروع به کسب درآمد کنید و در این مسیر ثبات قدم داشته باشید و ضمن آموزش پذیری، و بهره مندی از آموزش کسب درآمد از اینترنت، از تجارب دیگران در این رابطه استفاده کنید تا نتایج بهتری از این فعالیت داشته باشید.
پس جستجو، صبر، روحیه همکاری و استمرار در فعالیت را فراموش نکنید تا بتوانید از درآمد مانند بسیاری دیگر از افراد کسب درآمد کنید.